MELİHA OKUR MELİHA OKUR

Tek kazanan Karamehmet!

Posta gazetesinde köşe yazarlığı yapan arkadaşım Yazgülü Aldoğan, radikal bir çıkış yaptı, "Kiralık Adam" adıyla çok radikal bir roman yazdı. Geçtiğimiz 29 Nisan'da da Perşembepazarı'ndaki Griffin Balık Lokantası'nın terasında kitabıyla ilgili olarak bir kokteyl düzenledi.
Ben de kokteyl sonrası madem ki Griffin çok ünlü yer, bir uğrayayım dedim, o da ne? Karşımdaki masada Çukurova Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Karamehmet oturuyor.
Karamehmet olmak kolay mı?
Türkiye'nin üçüncü kuşak burjuvası...
Bankalarını kaybetti kaybetmesine ama yoluna iletişimde Turkcell, enerjide Kuzey Irak petrolü, lojistikte onca gemiyle birlikte devam ediyor.
Sahibi olduğu Genel Enerji durdu, durdu, Irak Ulusal Hükümeti'nden izin çıkınca turnayı gözünden vurdu.
1 Haziran'dan itibaren Kuzey Irak'ta çıkartılan petrol, Kerkük'ten akacak, "Yumurtalık- Ceyhan" boru hattına bağlanacak. Genel Enerji, Kanadalı ortağı Addax ile Talabani'nin bölgesinde çıkarttığı petrolü Türkiye üzerinden dünya piyasasına satacak. Büyük iş. Şimdilik Karamehmet kazandı. Diğer kazananlar sırada bekliyor.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.