MELİHA OKUR

Irak arenası!

Türkiye, bulunduğu coğrafyada diplomatik atak yaparken girişimciler de boş durmuyor. Bir saatlik uçuş ekonomisinin yaratacağı fırsatları kullanmak istiyor. Türkiye'nin derdi, Irak petrol ve doğalgaz pastasından büyük pay alabilmek.
Henüz bu konuda pastadan büyük pay alamadık ama elimizden geleni yapıyoruz.
Konu, 5-16 Mayıs arasında İstanbul'da Stratejik Teknik Ekonomik Araştırmalar Merkezi (STEAM) tarafından yapılacak Irak ve Türkiye Uluslararası Enerji ve Ticaret Arenası'nda tartışılacak. Ayrıca bölgesel ticaret ve karşılaşılan sorunlar üzerinde durulacak. Arena'ya Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ile Dış Ticaret'ten sorumlu Devlet Bakanı Zafer Çağlayan katılıyor.
Ayrıca hem Bağdat'tan hem de Kürt Federasyonu'ndan katılımcı geliyor. Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adil AbdAL-Mahidi ve Irak Petrol Bakanı Hüseyin AL-Shahristani'de Istanbul'da olacak.
Irak petrol ve doğalgazının yolculuğunu izleyenlere duyurulur.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN