MAHMUT ÖVÜR MAHMUT ÖVÜR

'Sanki CHP iktidara gelmiş'

Nihayet İBB genel sekreterine kavuştu. Daha önce yazdığımız gibi göreve Prof. Dr. Adem Baştürk geldi.
Bu noktada herkes İBB'de bir hareketlenme olacağına umutla bakıyor. Bakıyor, çünkü son üç ayda deyim yerindeyse İBB'de yaprak bile kımıldamıyor. Ne dışarıdan iş yapan müteahhitlere para ödeniyor, ne de kurum içinde gözle görülür bir hizmet üretiliyor.
Basit bir örnek verelim, seçim döneminde asfaltlama sürerken, son üç ay içinde 1 metrekare yama bile yapılmadığı söyleniyor.
Yaz ayları böyle geçerse kışın para bulunsa da felaket kaçınılmaz olur. Bir işadamı şu uyarıda bulunuyor: "Haksızlık gibi gelebilir ama aramızda konuşurken bu durumu 'Sanki CHP iktidara gelmiş gibi...' değerlendiriyoruz. Düşünsenize CHP İstanbul'u alsaydı ve üç ay hiç iş yapmasaydı ne denecekti: 'İşte bak CHP geldi böyle oldu...' Oysa şimdi aynı durumdayız."
İstanbul Büyükşehir yönetimi bu yakınmalara genel sekreter yokluğunu gerekçe gösterebilir ama artık o da aşıldığına göre toplum yarım kalan işlerin tamamlanmasını bekliyor.
Bakalım yeni genel sekreter Baştürk, İstanbul Büyükşehir'in yaşadığı borç sorununu ve iş yapmama durumunu değiştirebilecek mi?

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN