MAHMUT ÖVÜR MAHMUT ÖVÜR

Ataşehir'de 'mucize' beklentisi...

İstanbul'un yeni ilçelerinden Ataşehir'in belediye başkanlığını, CHP'li Battal İlgezdi'nin kazanması sürpriz değil neredeyse mucizeydi. 29 Mart öncesi siyaset kulislerinde AK Parti ile CHP arasında en az 17 bin oy farkı olduğu ve bu nedenle seçimi AK Parti adayının kazanacağı konuşuluyordu.
Hesabı, siyasetin tabanından gelen Battal İlgezdi ve ekibinin halkla sıcak ilişkisi ve el ele çalışması bozdu ve ortaya "Ataşehir mucizesi" çıktı.
Şimdi herkes bu seçim mucizesine imza atan ekibin neler yapacağını bekliyor. Acaba İlgezdi ve ekibi belediyecilikte de aynı başarıyı gösterecek mi?
Aslında tüm yeni ilçeler gibi Ataşehir'de de belediyeye ait hiçbir şey yoktu. Ne eleman vardı, ne de bina... Aradan çok değil 4 ay geçti. Kadıköy, Ümraniye ve Üsküdar'dan alınan mahallelerden oluşan Ataşehir, bu kısa sürede binaya da elemana da kavuştu.
Hatta şu sıralarda bir de festivali var. Ama Belediye Başkanı İlgezdi'nin asıl amacı eğitim, sağlık, kültür ve sanat alanında kentin değerini yükselten işlere imza atmak.
İlgezdi şöyle diyor:
"Seçim döneminde topluma konut ve alışveriş merkezleri değil, sağlık, eğitim ve sanat alanında köklü ve kalıcı işler yapacağımızı söyledik. Ataşehirlilere yalan söyleyip, hayal satmadık. Biz, Ataşehir'i kısa sürede yaşanabilir bir kent haline getirme sözü verdik ve o sözü yerine getirerek yeni bir mucizeye imza atacağız."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
Bugünkü Diğer Yazıları
BİZE ULAŞIN