ŞENGÜL BALIKSIRTI ŞENGÜL BALIKSIRTI

Domatesi nereden buluyorsunuz?

Her sabah kahvaltısında yediğim üç küçük domates bir sağlıklı yaşam kliniğinde uzman sorusu olarak karşıma çıktı. Doktorun “Bu mevsimde domatesi nereden buluyorsunuz?” sorusu, benim için küçük bir hesaplaşmanın ilk adımıydı

Sağlıklı bir yaşam için hepimiz arayış içindeyiz. Doğal olanın peşinde koşuyor, beslenmemize dikkat ediyor, spor yapıyoruz. Kendi adıma uzun bir süredir bir düzen oturttuğumu, artık marketten daha az poşetle eve döndüğümü yani daha bilinçli alışveriş yaptığımı söyleyebilirim. Organik alışveriş adresleri her zaman tercih ettiğim yerler. Haftada iki-üç kez yürüyüş yapıyorum, doktor kontrollerimi aksatmıyorum.
Geçen hafta İspanya'nın Alicante Bölgesi'nde yer alan Altea kasabasında, SHE Welness Clinic'e giderken, kendi kendime "Beslenmemde bir sorun yok. Detoks da istemiyorum." diyordum. Ama ilk gün doktor randevumda karşılaştığım soru doğanın doğal döngüsünün peşinden gitmenin ne kadar önemli olduğunu ve her türlü çabaya karşın yine de yanlışlar yaptığımı bir kez daha gösterdi. Doktor, beslenme biçimimi ve kahvaltıda ne yediğimi sordu. "Bir dilim ekmek, bir küçük peynir, domates ve salatalık" dedim. Bana "Bu mevsimde domatesi nerede buluyorsunuz?" sorusunu yöneltti. Haydi bakalım, ver bir yanıt!

HERKESE ÖZEL REÇETE
Evet, SHA Welness Clinic'te geçirdiğim üç günde pek çok şey öğrendim. Bunların birincisi ve en önemlisi her şeyi mevsiminde tüketmek...
Merkez, 360 derece sağlık konsepti ile tanınıyor. Klinik, uzun yıllar ciddi sağlık sorunları yaşayan Alfredo Bataller Parietti tarafından kişisel deneyimlerinden yola çıkarak kurulmuş. Uzak doğu teknikleri batı tıbbındaki yeni gelişmelerle buluşturulmuş ve kliniğin temel felsefesi oluşmuş.
Merkezde haftalık ya da daha uzun programlar var. Doktorla görüşmenizden sonra sizin ihtiyacınıza göre bir program hazırlanıyor. Detoks, kilo verme, sigarayı bırakma ya da sadece fitness programları...
Benim amacım ruhsal detokstu. Kalabalıktan, gürültüden, stresten uzaklaşmak. Güzel uyuyup, güzel uyanmak ve enerjik olmak...
Amacıma ulaştım mı? Evet, hem de fazlasıyla...Terapi odalarında geçirdiğim saatler ve yaptırdığım masajlar kendimi daha iyi hissetmemi sağladı. Akupunktur ve cilt bakımı da yaptırdım. "Beynimizi daha iyi nasıl çalıştırabiliriz?" konulu bir çalışmaya katıldım. Ve merkezin mutfağında 'sağlıklı yemek nasıl yapılır?'ı deneyimledim. Erken uyandım, erken uyudum.
Doğal terapiler, tıp bilimindeki koruyucu, genetik ve yaşlanmayı geciktirici uygulamaların birleşimiyle ortaya çıkan yaklaşımlar sayesinde insan yaşam tarzında kalıcı değişiklikler yaratabiliyor. Ben SHA'dan böyle bir bilinçle döndüm. Sağlık ve mutluluk için vücut, zihin ve ruhun uyumu gerekiyor en başta.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.