UFUK SANDIK UFUK SANDIK

Türkiye'de Megane'ın ucuz versiyonu üretilecek

Renault'nun Megane HB modelinin İspanya'daki Palencia fabrikasının dışında Bursa'da üretileceği müjdesini Renault Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdürü Patrick Pelata verdi. Ancak, üretim adetleri, yatırım miktarı gibi detayları yanıtsız bıraktı. Bu gizliliğin nedenini öğrendim. Çünkü Bursa'da üretilecek Megane HB, İspanya'da üretilenden farklı olacak. Dış görünüşü bire bir aynı olan bu modelin en önemli farklılığı donanımlarında ve kullanılan malzemelerde olacak. Yani Bursa'da Megane'ın ucuz versiyonu üretilecek.
Yılda 60 bin adet üretilmesi planlanan ucuz Megane HB, iç pazarın yanı sıra başta Rusya olmak üzere dış pazarlarda da satılacak. Megane HB üretiminin 2010 sonunda başlaması hedefleniyor.
Oyak Renault'nun Megane HB ve elektrikli Fluence'la birlikte ürettiği araç sayısı da 6'ya çıkmış olacak. Bursa'da Clio 3 ve 5 kapı, Clio Grand Tour, Symbol ve Fluence üretiliyor.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.