RIDVAN DİLMEN RIDVAN DİLMEN

Artık top sende Ozan Tufan

Beşiktaş, G.Saray maçlarında hız var, Fenerbahçe'ninkilerde yok. Top dolaşmıyor, üretemiyorlar.
G.Saray seyircisi ışığı gördü, gidiyor.
Bu galibiyet aldatmamalı, kötü oynayıp kazanabileceğin 3 maç olur ligde, bu da onlardan biridir bence. Yine de Fenerbahçe'nin puan kaybetmeye tahammülü olmadığı bir maçtı. Çok geniş, ofansif bir kadroyla da çıktı diyemeyiz Aykut Kocaman… Aatif'ı alıp Dirar'ın yerine daha yaratıcı bir oyuncu tercihi olarak kullandı.
Problemi çözmek istedi, dolu dolu pozisyon bulamasa da çözdü ve kazandı. Bu maçın deplasmanda olması tam tersine avantaj oldu Fenerbahçe için. Baskıdan kurtuldular.
Stres dolu bir maçtı. Hem öne geç-i yorsunuz, kontrolsüz hareketten bir penaltıyla beraberliğe geliyor ama rakip eksiliyor. Gençlerbirliği'nde orta sahadan, atletik olmayan bir oyuncu atılsa çok önemli olmazdı. Forvet Rantie oyunun sonuna kadar bir tehdit unsuru olacaktı atılmasa… Rakibin en etkili ve bütün planını üzerine koyduğu oyuncusu atıldı.
Ayrıca iki stoperi de geniş alanda sarı kart gördü Fenerbahçe'nin. Skrtel ile Neustadter bire bir kaldıklarında sarı kart gördüler. İkisinin defoları önde oynadıklarında, geniş alanda ortaya çıkıyor. Şimdi lige dönmek için bir fırsat daha geldi. Çok önemli bir Başakşehir maçı var. Maç 1-1 bitseydi neler olacağını düşünmek, karşılaşmanın değerini ortaya koyar.
5-10 bin seyirci fark ettirir haftaya. Ozan için bir paragraf açacağım. Fatih Terim'in en çok oynattığı oyuncu Ozan'dı. Advocaat da kullanıyordu, Lucescu da çağırdı. Geçen haftaki Vardar maçına baktığımda Fenerbahçe seyircisinin haklı olarak tahammülü az ona. Fenerbahçe çok önemli bir kulüptür. Sizin özel hayatınıza hele ki takım kötü giderken dikkat etmeniz gerekir.
Ozan'ın 10 hareketinin 8'i doğru olsa, diğer 2 harekette ıslıklanır. Valbuena 8'ini kaybetse iki kere alkış alır. Vardar maçlarında kötünün iyisiydi Ozan. Ahmethan'ın gidip o kaptanlık bandını Ozan'a vermesi büyük hataydı. Hakeme ver, ona verme! Ozan'a artık bir görev düşüyor.
Öncelikle 3-4 kilo verecek. Magazine, özel hayatlarına dikkat edecek. Bir de Fenerbahçe taraftarı birkaç maç daha şans vermeli bence.
Fenerbahçe seyircisi futbolu bilir. Bir el uzatılırsa verim alınabilir. Dün onun gol atması önemliydi.
Yarın idman yoksa bile çalışmalı, çalışmalı, çalışmalı… Herkes çağırıyor, oynatıyor seni. Artık top sende Ozan. Kişilikli bir oyun oynadı dün. Tekrar lige, takımına adapte olmalı. Peki bu galibiyet ve oyun yeter mi, yetmez. Minimum 3-4 yeni yüz, gelecek oynayacak oyuncu lazım Fenerbahçe'ye. Ligdeki 3 maçta da iyi oynamadı. Her deplasmanda zorlanır bu Fenerbahçe kadrosu.
BİZE ULAŞIN