RIDVAN DİLMEN RIDVAN DİLMEN

Başkan ve hoca sınıfta kaldı

3 maçta 6 puan kaybetmişsin. Galatasaray, Kayserispor, Osmanlıspor... Derbide dahi kazanmak zorundaydın, 1 puana meşale yakıldı. Tabii iki tane oyuncunun sakatlığı 60'larda yapılacak hamle şansını engelledi. Teknik olarak bu maçı yorumlayabiliriz ama Türkiye Ligi'nin şampiyonluk favorilerinden Beşiktaş'a bakıyorum, bir de Fenerbahçe kadrosuna bakıyorum. Bu kadrodan birini alıp Monaco ya da Göztepe maçına koysunlar. Birini söyleyebiliyor muyuz? Tam tersini düşünelim. Oğuzhan'ı, Talisca'yı koyar mıyız, koyarız. Pepe'yi koyarız, daha birçok oyuncu söyleyebiliriz. Kadro kalitesini bir bahane olarak söylemiyorum Aykut hoca için.
Maçı izleyen Fenerbahçeliler şunu görüyorlar: "Bizim takım bu maçı nasıl bitirecek?" Rakip sonuncu, zor pozisyon bulan bir takım. Ama Fenerbahçe'nin ceza sahasından çıkmıyor. Kayserispor maçının son 25-30 dakikası Fenerbahçe'nin ceza sahasında oynanıyor. Dün gece de aynı...
Şöyle Neto ile Neustadter'e bir bakıyorum. Keşke benim dönemimde oynasalardı... Etraflarında dolaşırdım, şeffaf oyuncular. İkişer kere sarı kartlardan attırırdım. Savunmanın üçü sarı kartı aldı zaten. Top kazanmazlar, oyuna çıkamazlar. Ayağı iyi diyorlar Neto ve Neustadter'e, peki onların attığı pası kim alacak?
"Cehennem donana dek Aykut Kocaman" falan gibi açıklamalar yapıyorlar. Yönetime saygısızlık yapmak istemem ama koskoca Fenerbahçe kulübü bunlarla uğraşır mı? Aykut Kocaman yarın öbür gün dedi ki: "Ben takımımı sıkıntıya düşürmeyeyim, istifa edeyim." Siz de kabul ederseniz ne diyeceksiniz, "Biz demedik, o bıraktı mı?" Olmaz.
Hiçbir şey doğru değil Fenerbahçe'de. Kalan 5 haftada 15 puan alırsak diye hesap yapa yapa olmaz bu işler. Kazanıp ondan sonra hesabını yaparsın. Daha 11 maçta liderden 9 puan geriye düştün. Üstüne Başakşehir, Beşiktaş maç yapacak. Bu takıma seyirci falan gitmez, açık söylüyorum. Normalde maçı izlerken lavaboya dahi hızlı hızlı giderim bir şey kaçırmayayım diye... Fenerbahçe maçlarında rahat rahat gidiyorum.
Fenerbahçe kulübünde A'dan Z'ye herkes başarısız olmuştur. Şapkayı önlerine koyup düşünecekler. Seneye transfer yasağı devam ediyor. Fenerbahçe bir orta sıra takımı değil. Aykut hoca benim arkadaşım ama lütfen alınganlık göstermesin. Hem başkan, hem de hoca sınıfta kaldılar. Yarıştığın takımlar senden daha iyi fut bol takımları...
BİZE ULAŞIN