İSKENDER GÜNEN İSKENDER GÜNEN

Yanlış değişiklikler

Trabzonspor, bu sezon ilk kez 4-1-4-1 sistemiyle sahaya çıktı. Savunmanın önünde Zokora tek ön libero olarak görev yaparken Soner ve Sapara orta 4'lünün ortasında yer aldı. Trabzonspor ilk yarıda yine üçüncü bölgede üretkenlik sağlayamadı. Bunun en önemli nedenlerinden birisi, öndeki Halil ile kanatlardaki Yasin ve Olcan arasındaki uyumsuzluktu. Bir başka neden ise Sapara ve Soner'in, öne oynamaları gereken pozisyonlarda çoğu kez yana oynamayı tercih etmeleriydi.
Alanzinho olmadığı zaman Trabzonspor, karşı kaleye gitme konusunda sorun yaşıyor. Çünkü bu kadroda Alanzinho gibi orta sahadan adam eksilten ve mesafe kateden bir başka oyuncu ne yazık ki yok. İlk yarıda Beşiktaş'a verilen pozisyonlar, Zokora ve Bamba'nın çıkarken kaptırdıkları iki toptan kaynaklandı. Oyunun 45. dakikasında ise Trabzonspor maçtaki en organize ve mükemmel atağı sonucunda Sapara ile golü buldu.

Onur hatasını fazlasıyla telafi etti
İkinci yarıda Beşiktaş, ilk yarıya göre golü bulabilmek için daha fazla baskı kuran taraf oldu. Trabzonspor, rakibi az adamla yakaladığı pozisyonlarda bile gerekli yeterliliği bir türlü göstermedi. Şenol Güneş'in orta sahada her şeye rağmen top tutan iki oyuncu Soner ve Sapara'yı dışarıya alması, bana göre yanlış tercihlerdi. Çünkü bu iki oyuncu çıktıktan sonra, Beşiktaş orta sahayı tamamen eline geçirerek daha fazla atak girişiminde bulundu ve arka arkaya gol pozisyonları üretti.
Fernandes'in serbest vuruştan attığı golde Onur'un hatası vardı ama aynı Onur, ikisi Olcay, biri Almeida'ya karşı üç net gol pozisyonunda müthiş kurtarışlar yaparak alınan bir puanda en büyük pay sahibi olmayı başardı.
Maçın
hakemine gelince... Cüneyt Çakır, hepimizin iftihar ettiği bir isim. Ama böylesi büyük karşılaşmalarda eyyam yapması kendisine hiç yakışmıyor. İlk yarıda üç pozisyonda faulleri verdi ama Beşiktaşlı oyunculara sarı kartı göstermeyi herhalde unuttu!

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN