METİN TEKİN METİN TEKİN

Riski seviyor

Beşiktaş'ın sezon başından bu yana gösterdiği performanıs ve oyun planını nasıl değerlendiriyorsunuz?
Beşiktaş
son 3-4 haftayı ele aldığımızda, 'Ben çok adamla hücum ederim, pozisyon üretirim ama savunmada da zaafiyet gösteririm' der gibi... Çünkü özellikle dün akşama baktığımızda siyah-beyazlılar maça çok hızlı giriyor, daha 7. dakikada 2-0'ı yakalıyor, skor üstünlüğünü ele alıyor ama oyuna hakim olamıyordu. Bunun en önemli göstergesi olarak, ilk dakikalarda öne geçtiği oyunda topa sahip olma anlamında rakibinin gerisinde kalması, belki çok belirleyici olmasa da rakibin yarısı kadar korner atması gösterilebilir. Bu da skor üstünlüğünü ele alan ama oyuna hükmedemeyen bir Beşiktaş izletiyor bize. Ama başta da söylediğimiz gibi 'Ben hücum edeceğim, sonra ne olursa oluru' göze almıştı bir kere Beşiktaş. Yani bu oyun planından çıkaracağımız sonuç; eğer hücum edeceksen risk her zaman vardır.
Orta sahada Fernandes ile Oğuzhan'ın birlikte görev yapması Beşiktaş'ın oyununa katkı yapıyor mu?
Oğuzh an'ın
son haftalarda Fernandes'in yanında orta sahada yer alması pas alışverişi, hücum organizasyonlarında yaratıcılık anlamında önemli katkılar sağlıyor tabii ki... Ama Oğuzhan'ın katılımıyla oluşan bu teknik katkı aynı zamanda savunmada da zaaflar yaratıyor... Beşiktaş'ın oyununda, aldığı skorlarda ve oyunun genelinde bunu çok net görebiliyoruz.Tıpkı Antalya'da 4-4 olacak maçın 5-3'e gelmesi gibi. Ama ben bunu yine de olumlu düşünüyorum. Hücumda üretmek ve yaratıcılık futbolda çok daha zor parametrelerdir. Savunma ise organizasyon işidir. Yani hücumda zenginliği yaratmak öylesine kolay değil ama savunmada bu işi doğru yaptırımlarla halledebilirsiniz. Fernandes'in yanında Oğuzhan'ın oynaması ve verdiği katkı Beşiktaş için çok daha önemli.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN