METİN TEKİN METİN TEKİN

Yaşattığın keyif için teşekkürler

Harika bir maçtı... Sadece 90 dakika değil, 120 dakikası, hatta penaltıları... Pozisyon ve heyecan dolu bir mücadele yaşandı dün Vodafone Arena'da. Savunmaların, orta sahaların değil sadece hücumcuların maçıydı...
Ben bu maç için tekniği, taktiği değil sadece yaşadığım büyük heyecanımı anlatabilirim.
Bazen bir maç seyredersiniz, hiç pozisyon izleme şansınız olmaz. Ama dün gece sayısını unuttuğumuz kadar çok gol pozisyonuna girdi iki takım da... Lyon da Beşiktaş da şahane oynadı... Kaçırdıklarımız kadar Fabri'nin kurtardıkları da vardı. Eminim ki sadece Beşiktaşlılar değil, ekran başındaki tüm futbolseverler de yerlerine oturamadan izlemiştir bu mücadeleyi. Ben hala bu yazıyı yazdırırken Mitrovic'in penaltıyı gole çevirdiği, Lyon'un kaçırdığı hayalindeyim...
Yarı finale bu kadar yaklaşmışken, bu kadar elimizdeyken bunu kaybetmek, gerçekten büyük hayal kırıklığı ama takım gücü olarak bakıldığında Beşiktaş gerekeni fazlasıyla yaptı. Evet ilk maçı kaybetti, belki de çok arayacağı şekilde kaybetti ama ikinci maçı da normal sürede 2-1 önde bitirip, maçı uzutmalara taşıyan bir Beşiktaş vardı. Belki Beşiktaş yarı finali göremeden elendi ama takım kalitesi ve oyun gücü olarak baktığımızda kupayı alacak takım kadar hak ettiğini söyleyebiliriz.
Bu maçın buraya gelişindeki oyuncu performanslarından bahsedersek iki tane öne çıkan isim vardı. Biri Talisca diğeri de Fabri'ydi. Günlerce ilk maçtaki hatasından bahsedilen Fabri, öyle toplar çıkardı ki dün gece o hatayı aklımıza bile getirmedik. Böylesine maçları seyretmek kolay olmuyor.
Maç öncesi UEFA'nın Lyon'da yaşanan olaylar nedeniyle açıkladığı cezanın gerginliği vardı. Ama sahada öylesine bir heyecan yaşandı ki taraftar sadece futbol coşkusuna katıldı. Onlar da sahadaki oyun gibi hiç futbolun dışına çıkmadılar.
Şunu çok içtenlikle söylüyorum ki, yaşattığın futbol keyfi için gerçekten teşekkürler Beşiktaş. Bu saatten sonra Beşiktaş'ın nasıl ya da neden elendiğini değil, nasıl bir futbol keyfi yaşattığını konuşmalıyız. Artık en büyük ve tek hedefi ligde ne yapacağı.
BİZE ULAŞIN