ERMAN TOROĞLU ERMAN TOROĞLU

G.Saray ileride daha çok keyif verecek

Galatasaray, dün akşam maça iyi başladı. Hem oyunu daralttılar hem de rakibe daha oyuna çıkarken 4-5 kişi ile baskıyla başladılar. Kayserisporlu oyuncular, böyle bir tepki beklemiyorlardı herhalde Galatasaray'dan.. Nitekim ilk 45 dakika adeta kendilerine gelemediler. Öyle ki Galatasaray, biraz daha bastırsa, ilk yarı skoru 3-0 olurdu.
İkinci yarı ise bu kez ev sahibi Kayserispor, iki oyuncu değiştirerek sahaya iyi yayıldı. Bu kez onlar Galatasaray'a baskı yapmaya başladılar. Bu kez de Galatasaray'ın fizik gücü yetersiz kaldı. Nereye kadar? 75. dakikaya kadar.. Yani, Kayserispor yarım saat içinde bütün eforunu harcadı. Bu sefer 75. dakikadan sonra ipler yeniden Galatasaray'ın eline geçti. Onlar da çıktıkları kontra toplarda final paslarını ve kaleye vuruşları daha iyi yapsalardı, maçı 75 ile 80 arası bitirebilirlerdi.
Galatasaray için de Kayserispor için de zor maçtı. Çünkü Kayserispor sahaya yayılışı, baskısı ve oyun temposu bakımından bu sezonun en iyi takımlarından birisi. Ama şu da açıkça gözüküyor: Fatih Terim'li Galatasaray birkaç hafta sonra çok daha iyi olacak gibi. Bunun ışıklarını dün akşam verdiler. Bazı futbolcular da işin vehametini anlarlarsa, daha doğrusu Fatih Terim vehametini anlarlarsa; ilerleyen dönemde çok daha keyif veren bir Galatasaray seyredeceğiz.
Çok kaliteli bir maç olmadı ama keyifli bir karşılaşma oldu. Zaman zaman iki takım da oyundan koptular, özellikle ikinci yarının yarısından sonra. Ligde sezonun ikinci yarısının ilk maçı olmasına rağmen iki takımın da mücadelesi keyifliydi. Yani maçı seyretmeye stadyuma gelen seyirciler de, televizyon başında takımlarını destekleyen seyirciler de keyif aldılar.

YARDIMCI OFSAYTI ATLADI!
Maçın hakemi Cüneyt Çakır, verdiği birkaç faul kararı hariç kötü bir maç yönetmedi. Ama şunu söylemeden de geçemeyiz. Galatasaray'ın Eren Derdiyok'la attığı ilk golden önce, sağ kanattan yüklenen ve Eren Derdiyok'a asist yapan Rodrigues ofsayt pozisyonundaydı. Yardımcı hakem bunu atladı.
BİZE ULAŞIN