LEVENT TÜZEMEN LEVENT TÜZEMEN

İşte beceri farkı

Bülent Uygun'un tahmini tutmadı, Beşiktaş, Başkent'te becerikli ayakları sayesinde kazandı.. 4 maçta 12 puan alan Beşiktaş'a Ankara deplasmanları bu sezon uğurlu geldi.
Beşiktaş için maça erken golle başlamak bir avantajdı. Çünkü bu gol Ankaragücü'nün "Önce 1 puan sonra üç puan" felsefesini anında çöpe attı.. De Nigris, İglesias, Mehmet Yılmaz üçlü forvetiyle oynayan Ankaragücü'nün artık risk alması gerekiyordu. Bu yüzden Beşiktaş'ın Holosko, Tello, Bobo gibi hızlı ayaklarıyla hücuma hızlı çıkıp farkı artıracağını düşündüm. Ama yanıldım. Beşiktaş gol sonrası savunmasına yaslanarak oynamaya başladı. Ernst,Cisse göbekte rakibi karşılıyor, 'Bionik adam Ernts' sahanın her yerine basıyor, Tello kenarlarda iyi top tutup saklıyordu. Ama Yusuf etkisiz kalıyordu..
Ankaragücü ayağa isabetli pas yaparak ve organize olarak hücumu düşünmek yerine ortadan ve savunmadan topları İgleias- De Nigris-Mehmet üçlüsünün kafasına şişiriyordu. Gökhan ve Zapo bu yüksek toplara geçit vermiyordu. Kurt hoca Mustafa Denizli kenardan sürekli, "Çıkın, yaslanmayın" diye bağırıyordu. Denizli'nin korktuğu başına geldi, 17'de Rüştü'nün sakat dizi yüzünden yere yatamayıp eliyle asist yaptığı topu İglesias affetmedi.

DOĞRU DEĞİŞİKLİKLER
Beşiktaşlı oyuncular golü yiyince akılları başına geldi ve hemen silkinip hücumu düşünmeye başladı. Sahanın yıldızı Ernst 6 dakika sonra muhteşem bir vuruşla Beşiktaş'a skor avantajını yeniden kazandırdı. İkinci yarı maçın kader adamı De Nigris'in yerine giren Jaba oldu.. Ankaragücü'nün yüklendiği anlarda Jaba 7 dakika içinde kafayla iki topu boş kaleye atamadı bir firikiğini de Rüştü kurtardı. Beşiktaş yine yaslanarak oynarken sadece İ.Üzülmez inatla soldan bindirmelerle Beşiktaş'ı atağa kaldırdı. Mustafa Hoca maçtan hiç kopmadı. Yusuf ve Tello'yu doğru zamanlarda çıkarıp Ekrem ile Uğur'u soktu. Ankaragücü'nün şuurunun kaybolduğu ve çok adamla yüklendiği sırada Beşiktaş 2.yarı tek hızlı atağını Holosko ile yaptı. Holosko 70 metre taşıdığı topu Ekrem'e aktardı. Ekrem'in ortası güzeldi ama etkisiz oynayan Bobo'nun attığı golde kafa vuruşu klastı.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.