HINCAL ULUÇ HINCAL ULUÇ

Domuz Gribi..

DR. SERACEDDİN Çom aradı.. Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü.. Bakanı adına..
"Domuz gribi üzerine yazdıklarınızın pek çoğuna katılıyoruz.. Bir paniğe kapılmanın hiç gereği yok. Medyamızın da sorumlu davranması gerekir. Üç konuda açıklama yapmak isteriz" dedi ve anlattı..
"Türkiye'ye girişlerde, abartılı gibi görünen önlemler, bu ülkeye seyahat edenlere 'İçiniz rahat etsin, bu ülkede Domuz gribi büyük bir dikkatle izleniyor' diyebilmek ve onları rahatlatmak için.
Bunun yararlı olduğunu da görüyoruz. Örneğin İspanya geçen yıla göre bu ay, yüzde 12'lik bir turist kaybına uğrarken, bizde kayıp yok.. Her ihtimale karşı ilaç stoku yaptık. Bu ilaç yedi yıl miadlı.. Yedi yıl içinde kullanılmazsa, atılmayacak. Yaptığımız anlaşmaya göre geri verip değiştireceğiz. İkinci yedi yıl sonunda, bir daha değiştirme hakkımız olacak. Yani orda bir kayıp söz konusu değil. Uçaklarda hosteslerin, hava alanlarında görevlilerin maske takmalarının gereksizliği ve yanlışlığı konusunda haklısınız. Bu konuda gereken uyarılar yapıldı. Maske uygulaması artık yok.."

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.