HINCAL ULUÇ HINCAL ULUÇ

Modern Folk Üçlüsü, 40. sanat yılı..

YANİ inanamadım.. Modern Folk Üçlüsü'nün kırk yıllık meneceri ve bosu olarak, bülten gelmese haberim olmayacak.. Neden mi?..
İşte bülten, aynen sunuyorum.. Okuyun ve niye şaşırdığımı anlayın..

***

Ülkemizin en köklü müzik gruplarından Modern Folk Üçlüsü, kırkıncı sanat yılını "Ustalara Saygı" toplantıları kapsamında kutlayacak. Beşiktaş Belediyesi tarafından düzenlenen "Ustalara Saygı" etkinliği, bu gece 21.00'de Abbasağa Parkı'nda ülkemizin ezgilerini kırk yıldır tüm dünyaya duyuran topluluk için gerçekleştirilecek.
Faruk Şüyün tarafından beş yıldır organize edilen "Ustalara Saygı" toplantıları, yaz döneminde müziğimizin ustalarının ağırlıkta olduğu bir programla Abbasağa Parkı'nda düzenlenecek. Abbasağa Parkı'nın bu yazki ilk ustaları, 1969'dan beri geleneksel ezgilerimizi seslendirerek müziğimizde kendine özgü bir yer edinen Modern Folk Üçlüsü olacak.
Ahmet Kurtaran, Doğan Canku ve Selami Karaibrahimgil'den oluşan topluluk için hazırlanan gece, birlikteliklerinin ilk dönemlerinden bugüne, kırk yılın müzikal bir özetini çıkaracak.
"Ustalara Saygı" gecesinde, Modern Folk Üçlüsü'nü geride bıraktığı kırk yılda birlikte çalıştığı, dostluklar kurduğu, dönüm noktalarını birlikte geçtiği arkadaşları da yalnız bırakmayacak.
Etkinlikte, Arda Uskan, Burhan Karaçam, Can Gürzap, Deniz Adanalı, Emel Sayın, Esin Afşar, Fatih Orbay, Hakan Güngör, Hıncal Uluç, İzzet Öz, Naim Dilmener, Necip Kışlalı, Özalp Birol, Yuri Ryadchenko da Modern Folk Üçlüsü ile birlikte zaman zaman sahne alarak etkinliğe katılacaklar.
Kurulduğu günden bu yana birçok ülkede gerçekleştirdiği konserlerle müziğimizi dünyaya tanıtan, Seul ve Eurovision'un da aralarında bulunduğu şarkı yarışmalarında Türkiye'yi temsil eden Modern Folk Üçlüsü'nün kırk yıllık müzik yolculuğu, gecede gerçekleştirilecek bir dia gösterisiyle de sanatseverlerle paylaşılacak. (Bu arada girişin serbest olduğunu hatırlatalım.)

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN