HINCAL ULUÇ HINCAL ULUÇ

Başbuğ şansı!..

İçinde bulunduğumuz ortamda Org. İlker Başbuğ'un Genel Kurmay Başkanı olması ülkenin en büyük şanslarından biridir.
Aslında bunu yazmama dahi gerek yoktu ama, Başbuğ'u istifaya davet eden vatanseverler(!) in sayısı giderek artmaya başlayınca, konuşmam gerekti. Orduyu yıpratmak için elinden geleni yapanlar var. Orduyu tahrik etmek için elinden geleni yapanlar var..
Orduyu bölmek için elinden geleni yapanlar var.. Böyle bir ortamda liderin soğukkanlı, sabırlı, hoşgörülü olması gerek. Başbuğ öyle bir komutan.. Böyle bir ortamda liderin güvenilir olması gerek.. Başbuğ, ordunun hem içinde, hem dışında saygın ve inanılan bir komutan..
Böyle bir ortamda liderin gaza gelip anayasanın dışına düşmemesi, demokratik bir hukuk devletini korumak ve kollamakla görevli olduğunu bilmesi gerek. Başbuğ öyle bir komutan. Böyle bir ortamda liderin tahriklere kapılıp, her gün konuşmaması, sözlerini dikkatle seçmesi, bilgiye dayanmayan sözler etmemesi, edenlere karşı çıkması, herkesi hukuk sınırları içinde sabırlı olmaya davet etmesi gerek. Başbuğ öyle bir komutan.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.