HINCAL ULUÇ HINCAL ULUÇ

Hayırlı olsun!..

Doors gurubunu Doğuş gurubu satın almış.. Yani nasıl mutlu oldum bilemezsiniz..
Çünkü Doors'a fena halde öfkeliyim.. Tesislerine adım atmıyordum.
Neden?..
Ben içki içmem.. Yemekle aldığım tek meşrubat, diyet koladır.. Kola, sigara gibi bir tiryakiliktir. Bir markaya alışan ötekini sevemez ve içemez..
Gidiyorum bir yere.. Fevkalade hoş görünümlü bir yer.. Birinci sınıf.. Fiyatları da öyle.. Yemek siparişlerimi veriyorum..
"Ne içersiniz?."
"Diyet kola.."
"Bizde sadece pepsi var!.."
Yani eşek yükü ile hesap ödediğim yerde pepsi içmeye niye mecbur oluyorum?. Niye başka meşrubat satılmıyor?.. Çünkü pepsi (Aynisini Coke da yapıyormuş) o firma ile anlaşmış.. Coke satmazsa, avanta veriyormuş.. Rekabet yasasına aykırı bir durum var bana kalırsa, ama önce insanlığa aykırı. Burası minnacık, üç kuruşa muhtaç bir büfe olsa neyse.. De luxe bir mekanda "İlle pepsi içeceksiniz" ne demek?.
Böyle bir durumla karşılaştığım dükkana bir daha adım atmadım, yıllardır...
Sonra öğreniyorum.. Hemen hepsi Doors gurubununmuş. Ferit Şahenk dostum, imzayı atar atmaz, bu "Ayıp" uygulamayı kaldırır, dilerim..
(Bu yazı geçen haftadan kaldı.)

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN