HINCAL ULUÇ HINCAL ULUÇ

“Büyüleyici ülke Türkiye!..

"Dr. Galip Gürel sadece kendi büyüleyici ülkesi Türkiye'nin değil aynı zamanda tüm dünyanın da estetik diş hekimliğinin en önemli büyükelçisidir."
Bu sözlerin sahibi, Amerikalı bir bilim adamı.. New York Üniversitesi'nin önde gelen yöneticilerinden. Diş Hekimliği Fakültesi dekanı..
Sultanahmet meydanına gelip Ayasofya resmi çeken bir sıradan turist değil yani..
Bir Amerikalı, benim hele bugünlerde nasıl karamsar ülkeme bakıp "Büyüleyici ülke" diyor..
Güzelliğe bakar mısınız?.
Ülkemde ne güzellikler var, kaçından haberimiz oluyor.. "Kötü haber" vermek için yarışırken, güzellikler tavan yapmıyor, hatta hiçbir şey yapmıyor da ondan..
Dekan Dr. Charles N. Bertolami'ye bu sözleri söyleten kişi, bir Türk!.
Dünya çapında bir Diş Estetiği uzmanı Dr. Galip Gürel..
New York Üniversitesi tarafından iki senede bir dünyanın "En İyi Estetik Diş Hekimi"ne verilen "The Smigel" ödülünü ilk kez bir Türk diş hekimi kazandı, biliyor musunuz?.
Galip arkadaşım. Geçen hafta dişlerim için kliniğine uğramasam ve salonun köşesine koyduğu Oscar gibi ödülü görüp sormasam ben de bilemeyecektim
Smigel ödülü meğer Estetik Diş Hekimliğinin Oscar'ıymış.. İki yılda bir verilirmiş.
Ödül töreninde ilk sözü bu ödüle adı verilen, diş hekimliğinde estetiğin babası olarak bilinen Dr. Irwin Smigel almış.. Gururla okuyun şimdi dediklerini..
"Bu ödülün kendisini ve estetik diş hekimliği konusunda çalışmalarını uzun yıllardır büyük heyecan ve takdirle takip ettiğimiz, ulusal ve uluslararası çevrede ünü tüm dünyaya yayılmış, tüm zamanların en iyi estetik diş hekimliği klinisyenleri ve öğretmenlerinden Dr. Galip Gürel'e verilmesi öncelikle beni çok mutlu etti.
Kendisinin eğitim alanındaki yeniliğe olan değişmez bağlılığı, üniversite sonrası sürekli eğitim konusundaki çalışmaları, mükemmelliğin peşindeki sayısız diş hekimine ilham kaynağı oldu. Her verdiği konferansta tüm diş hekimlerine yepyeni vizyonlar açan, herkesi heyecanlandıran, mesleğimizin çıtasını her seferinde daha da yukarıya taşıyan çok özel birisi Dr. Gürel. Onun estetik diş hekimliğinin ve eğitiminin dünyadaki kalitesinin yükseltilmesinde gösterdiği öncü rolün hepimize örnek olması gerekir.
Dr. Gürel estetik diş hekimliği alanında devrimsel nitelikte teknikler geliştirmiştir. Bu teknikler herhangi bir estetik uygulama sırasında sağlıklı diş yapısını koruma özelliği ile dünya diş hekimleri arasında kabul görmüş ve dünya estetik diş hekimliği literatürünün olmazsa olmazları arasına girmiştir." Ve sözünü manşete taşıdığımız dekan Charles N. Bertolami ödülü, ilk defa bir Türk hekimine uzatırken noktayı koymuş.
"Dr. Galip Gürel sadece kendi büyüleyici ülkesi Türkiye'nin değil aynı zamanda tüm dünyanın da estetik diş hekimliği alanındaki en önemli büyükelçisidir.
Yüksek standart ve ileri teknoloji uygulamaları konusunda uzman kişilere layık görülen Smigel Ödülü, Dr. Gürel'in estetik diş hekimliği alanındaki başarılarının bir sonraki nesillere taşınmasını ve devam ettirilmesini sağlayacaktır."
"Ne mutlu Türküm diyene" demeyin bakalım, şimdi!.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN