HINCAL ULUÇ HINCAL ULUÇ

“Aziz Tiyatrosu”nda “Kocaman” aktör!.

Evvela Serdar Ali Çelikler kardeşimi alnından öperim.. Aykut Kocaman, Fenerbahçe'nin yüz karası bir futbol oynayıp son dakikada yediği golle, lig sonuncusu önünde 2 puan kaybettiği ve ezeli rakibi Galatasaray'ın daha 11'inci haftada 9 puan gerisine düştüğü maçın ardından yaptığı açıklamada "Bunların sorumlusu benim. Sorumlular bedelini ödemeli. Ben de gerekeni yapacağım" demiş ve kafileden ayrılıp "Meçhul"e gitmişti.
O gece tüm ekranları dolaştım.. Hepsinde "Hık.. Mık.."la konuşan insanlar..
Bir tek NTVSpor'da Kırmızı Çizgi adlı programda Serdar Ali Çelikler, nasıl yürekli, nasıl pervasız konuştu.. İnanamadım. Bu programı ilk defa izliyorum.
Serdar kardeşim "Palavra" dedi..
"Aykut Kocaman istifa falan etmez. Daha evvel de dört defa istifa ettiğini açıklamış, geri dönmüştü. Şimdi 'İstifa' sözcüğünü bilerek kullanmadı. Çünkü dönecek.. Çünkü yarın Fenerli medya 'Aykut kalmalı' yayınlarına başlayacak. Ardından 'Aykut istifa etti ama yönetim kabul etmedi. Aykut uğruna her şeyi yapacak kadar Fenerlidir" yazı ve haberleri başlayacak. Sonunda 'Aykut göreve devam ediyor' haberi çıkacak" dedi..
Pazartesi gecesi aSpor'da "Son Dakika" diye ekrana bindi.
"Aykut Kocaman, Ali Yıldırım'la görüştü ve göreve döndü. Yarın 15'te idmana çıkacak."
Ertesi gün Sabah gazetesi ayni haberi manşetten verdi.
Ama tüm haber kanallarını dolaştım. Bir gece evvel "Son Dakika" diyen aHaber dahil, hiçbirinde, Serdar Ali Çelikler'in "Bu bir tiyatrodur" dediği ntvSpor'da bile "Aykut Kocaman"ın "A"sı bile yoktu. Hepsi haberi görmezden gelmiş, "Söyleniyor" ya da "Aslı yok" dahi diyememişlerdi. Bir gizli el, tüm haber kanallarına "Aykut" yazmayı ve söylemeyi yasaklamıştı sanki.
Sonunda, nerdeyse yarım saat süren, anlamsız ve bayat haberlerle dolu (7 Kasım günü, "4-8 Kasım arası sürecek Tüyap Kitap Fuarı açıldı" diyecek kadar küflü haberlerle şişirilmiş aHaber'de sabırla beklememim ödülünü aldım. Bizimkiler "Aykut Kocaman göreve döndü" yazdılar. Hepsi de o kadar. Yahu bu haber, o kadar olur mu?.
Ben bu satırları yazarken, Fener idmanına tam 3.5 saat var.. Ve de haber kanallarındaki "Aykut Kocaman" sansürü devam ediyor.. Ne Serdar kardeşimin yazar ve yorumcusu olduğu kanallar NTV ve HaberTurk, ne de haberi bir gece evvel "Son Dakika" diye veren ve Sabah'a manşet yapan bizim gurubun kanalı aSpor, tonla lüzumsuz alt yazı geçiyor ama "Aykut" adı hiçbirinde yok.. Antrenmana saatler kalmış. Milyonların merak ettiği haberi takip eden, izleyen yok, o yığınla muhabirli spor servisleri olan kanallarda..
Neden?.
Açık söyleyeyim..
Aziz Yıldırım yasaklıyor da ondan..
Bu ayıp da bize yeter!.
Aziz Tiyatrosunda Kocaman aktör yok sadece.. Bir de biz medya varız.. Figüran olarak. İsteneni yazıp, istenmeyeni sansür edenler olarak!.
Aziz Tiyatrosu'nun az sonra saat 15.00'te sahneye koyacağı oyun da beni ilgilendirmiyor artık!.
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN