HINCAL ULUÇ HINCAL ULUÇ

Bir harika konser daha..

Eski yıla, 29 Aralık gecesi, harika bir konserle veda ettik.. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, İDSO yani, "Anatolian Sopranos" üçlüsüne eşlik etti.
Şenal Talınlı ve iki arkadaşı, Ayhan ve Aykut "Üç Tenor"u kurmuşlar ve müthiş konserler veriyorlardı ya.. Hani Feminizm var ya.. Eşitlik var ya.. Eşi Esin Talınlı da, iki soprano arkadaşı Çiğdem Önol ve Funda Saltaş'la Anatolian Sopranos'u kurmuşlar..
İşte bu üç müthiş sopranoya eşlik etti, Antoni Pirolli'nin yönettiği İDSO, Yeni Yıl Konseri'nde..
Her şey harikaydı ama ben söze, DenizBank'la başlamak istiyorum.
İDSO'yu yıllardır destekleyen, ayakta tutan ve bu müthiş konserlerin verilmesini sağlayan DenizBank'a..
Sanata destek olan her kurumu omuzlarım.
DenizBank onların başında geliyor..
Yaşa DenizBank!.

***
Konser Rossini ile açıldı. Önce orkestra, Hırsız Saksağan Üvertürü. Sonra Üç Soprano birlikte.. Sevil Berberi'nden arya..
Üç soprano, birlikte de söylediler, solo olarak da.. Hepsi ayrı ayrı güzeldi. İlk yarı "Klasik" olarak geçerken, ikinci yarıda, hava değişti. My Fair Lady'den "I could have dance all night" anılara götürdü beni..
En az yirmi defa izlediğim müzikalde, Ayten, Büyük Ayten (Gökçer) ne muhteşem Eliza'ydı. New York ve Londra'da da izledim. En iyileri Ayten'di inanın..
Arkadan Hello Dolly'nin bizde de çok ünlenen ayni adlı şarkısı..
Sonra iki alaturka sürpriz.. Kalbe Dolan O İlk Bakış ve Dede Efendi'nin "Yine bir Gülnihal"inde Oğuzhan Balcı'nın düzenlemeleri ile orkestra da, sopranolar da harikaydı..
Lütfi Kırdar'ı dolduranlar, bitsin istemediler.. Bisler, alkışlar bitmedi..
Konserler de 2017 ile bitmedi tabii.. Dünya Kültür Merkezi olmaya hızla giden İstanbul'da 2018 de harika konserlerle ile açılıyor.
Yarın gece iki "Yeni Yıl Konseri" daha var..
İş Sanat'ta, yıllardan beri olduğu gibi, gene Johann Strauss Orkestrası..
Kadıköy Süreyya'da ise, İstanbul Devlet Opera ve Balesi orkestra ve solistleri.. Çakışmaya bakar mısınız?.
Hangisine gitsem, aklım ötekinde kalacak.
Sonunda yazı tura atacağım galiba?.

Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Turkuvaz Medya Grubu’na aittir. Kaynak gösterilse veya habere aktif link verilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı ya da bir bölümü kesinlikle kullanılamaz.
Ayrıntılar için lütfen tıklayın.
BİZE ULAŞIN