MEVLÜT YENİ (AKDENİZ)

Değerlerimize sahip çıkıyoruz…

Haftaya damgasını vuran başarıyı alkışlamakla kalmadık. SABAH Akdeniz olarak değerlerimize sahip çıkma geleneğimizi Kırkpınar başpehlivanlığını kazanan gurur kaynağımız Ali Gürbüz'ün Antalya'ya dönüşünü manşete taşıdık.
Sıcakların bunaltıcı boyutlara ulaştığı bugünlerde bölgeye ilişkin haber trafiğimizde kesintisiz devam ediyor. Her hafta olduğu gibi bu haftada geride bıraktıklarımıza birlikte bir göz atalım:
Pazartesi günü, Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ile TÜİK Antalya Bölge Müdürlüğü'nün projesi kapsamında kent merkezinde yapılan anket çalışması kapsamında Türkiye'nin en yoğun göç alan kenti Antalya'ya kimin neden göç ettiği ve mevcut durumları ortaya çıkarılmasını haberleştirdik.
Bu çarpıcı çalışmayı 'Erkekler işe kadınlar eşe' şeklinde manşete taşıdık.
Salı günü, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Kırkpınar başpehlivanlığını Antalya'ya getiren Ali Gürbüz'ün, Belek Belediye Başkanı Yusuf Mecek'le birlikte Antalya Havalimanı CIP salonu çıkışında Belek ve Serik'ten gelen güreşseverlerce davul zurnalar eşliğinde karşılanmasını konu edindik. Kırkpınar pehlivanımız Ali Gürbüz için atılması gereken 'Antalya'nın gururu' manşeti farkımızı bir kez daha ortaya koydu.
Çarşamba günü, Deniz Ticaret Odası Antalya Şube Başkanı Ahmet Erol'un, en büyük hedeflerinin Antalya'yı dünyanın en önemli kruvaziyer limanlarından biri yapmak olduğu açıklamasını ve yıllardır kruvaziyer turizminde verilen kavgayı 'Kruvaziyerle 'Dünya Ligi'ne' başlığı ile manşet yaptık.
Perşembe günü, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın açıkladığı konaklama istatistikleri, Antalya'nın yaz nüfusunun ne kadar arttığını da ortaya koymakla kalmadı, Antalya'da yaz aylarında nüfusun 350 bin gibi ciddi bir artış yaşadığını gözler önüne serdi. Haberimizi 'Yaz nüfusunda Antalya birinci' şeklinde manşete taşıdık.
Cuma günü, Antalya'da gerçekleşecek olan EXPO 2016 etkinliklerinin kanun tasarısının, tatil öncesinde TBMM'de yasalaşmadığını, ancak Antalya'da 4 yıl sonraki etkinlik için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor olduğunu 'Antalya'da Expo harekatı başladı' şeklinde duyurduk.
Cumartesi günü, 'İç turizm atağı meyvesini verdi' manşetimizde yabancı turist sayısında sorun yaşayan Antalya turizminde iç pazardaki canlanmanın sürüdüğünü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü verilerine göre yılın ilk yarısında Antalya'ya dış hatlarla gelen yolcu sayısı yüzde 9 düşerken, iç hatlar yolcu sayısının yüzde 9 arttığını haberleştirdik.
Pazar günü, OPET Petrolcülük tarafından 2005 yılında başlatılan Örnek Köy Projesi kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliği ile yenilenen Demre Üçağız ve Kaleköy'ün açılışının, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın katılımı ile köy meydanında gerçekleştirilmesi haberimizi 'Yenilenen Üçağız dünyaya açılacak' şeklinde manşete taşıdık.
Peki öyleyse tekrar buluşuncaya dek, sağlıcakla mutlu kalın…
BİZE ULAŞIN