Namaz çıkışı çam fidanı dağıttılar

Adana Orman Bölge Merkez Sabancı Cami'nde cuma namazı çıkışı fidan dağıttı.

  1. Haberler
  2. Yeşil Ekran
Cuma 30.12.2011 15:04 ABONE OL

Adana Orman Bölge Müdürlüğü, ''yeni yıla ağaç keserek değil, fidan dikerek girelim' kampanyası kapsamında Merkez Sabancı Cami'nde cuma namazı çıkışı fidan dağıttı.

Adana Orman Bölge Müdürü Ata Kahya, her yıl yılbaşında ''ormanlar kesilip, eğlence olarak kullanılıyor'' gibi bir imajın ortaya atıldığını belirtti. Orman memurları tarafından bütün ağaçların koruma altında olduğunu vurgulayan Kahya, vatandaşa 'yeni yıla ağaç keserek değil, fidan dikerek girelim'' kampanyasıyla da ulaşmak istediklerini belirtti.

Kampanya kapsamında Merkez Cami'nin yanı sıra Orman Bölge Müdürlüğü binasında da fidan dağıtıldığını belirten Kahya, ''Fidan isteyen vatandaşlarımıza Bölge Müdürlüğümüzde yardımcı oluyoruz. Merkez Sabancı Cami'nde bin 500 adet fidan dağıttık. Bölge ve ilçelerdeki işletme müdürlüklerimizde de 10 bin fidan dağıtacağız. Amacımız camilerde, pazarlarda ve değişik yerlerde fidan dağıtarak halkımızın ormana olan sevgisini artırmak'' dedi.

Yılbaşında görsel olarak çam ağacı kullanmak isteyenlere de boylu fidan temin ettiklerini vurgulayan Kahya, ''Vatandaşımız çam istiyorsa belli bir ücret karşılığında bu çam ağaçlarını veriyoruz. Bu fidanları, hem eğlence olarak kullanır, daha sonra da toprakla buluşturabilirler'' diye konuştu.
Diğer taraftan, camide çam ağacının yanı sıra harnup ve defne gibi fidanlar da dağıtıldı. Camiden çıkan vatandaşlar fidanlara yoğun ilgi gösterdi.

BUGÜN NELER OLDU