Uludağ'da "milli" rezalet

Uludağ Milli Parkı'na giriş ücretlerine iki yılda yüzde 100 zam yapan idare, pazar günü pikniğe gelen binlerce misafirinin su ihtiyacını karşılayamıyor.

Oteller'de de kışın yaşanan su sıkıntısına Bursa Büyükşehir Belediyesi, uzun yazışmalar sonunda alt yapı için izin alarak çare üretmeye çalışırken, yazın pikniğe gelenlerin sıkıntısına ne zaman çözüm üretileceği merak konusu oldu.

İkinci Oteller Bölgesi civarında 100 tonluk bir depodan Çobankaya Kamp alanına su veren Uludağ Milli Park Müdürlüğü, son yıllarda hafta sonu yaşanan su sıkıntısına çare bulamadı. Kapı girişinde ve çadır yeri kirasında fahiş fiyat artışları yapan Uludağ Milli Park Müdürlüğü'nde hizmet konusunda bir hareket görülmüyor.

İkindi namazı için hazırlık yapmaya başlayan Cevat Yakantuğ, tuvalette sular akmadığı için arabasında getirdiği sudan istifade etti. Abdestini de Çobankaya Caminin şadırvanında pet şişe ile su dökünerek alan Yakantuğ, yetkilileri göreve davet etti.

Bursa'dan piknik için Çobankaya Bölgesine gelen 70 yaşındaki Mümin Çetin ise, çeşmelerden su akmaması üzerine, kantinden litrelik şişe su alarak ailesinin yanına döndü. Bunca yıldır Uludağ'a pikniğe geldiğini belirten Çetin, ilk defa böyle bir sıkıntı ile karşılaştığını ifade etti.

Çobankaya'da saat 15 de sular bitti. Saat 18'e kadarda ana çeşmenin suyu çok kısık olarak akmaya devam etti. Kampta 50 yıldır kalan Mustafa Celap ise, su sıkıntısına çare bulunamaz ise, pazar günleri Milli Park'a alınan günübirlikçilere sınırlama getirilmesini istedi. Kamp alanının içerisinde piknik yaptırılmasının da yanlış olduğunu dile getiren Celap, ikinci bir su deposu olmasına rağmen, bütün pınarların şehre indirilmek için toplandığından kaynağında su sıkıntı yaşadıklarını söyledi. İkinci bir deponun mutlaka faliyete alınması gerektiğini kaydeden Celap, kamp alanında aydınlatma, banyo, oyun parkı, oturma grubu gibi eksikliklerin de giderilmesi için yetkilileri göreve davet etti.
BİZE ULAŞIN