Konya'nın organik pazarı açılıyor

Konya'nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından yaptırılan şehrin ilk organik ürün pazarının kısa bir süre içinde hizmete açılacağı bildirildi.

Halkın ihtiyaçları doğrultusunda önemli hizmet ve yatırımlara imza atmaya devam ettiklerini belirten Meram Belediye Başkanı Serdar Kalaycı, "Belediyemiz, yaptığı farklı hizmetlerle ilklerin belediyesi olmaya devam ediyor. Bu kapsamda Melikşah Mahallemizde yaklaşık 5 ay önce temelini attığımız Konya'nın ilk, Türkiye'nin de 5'nci organik pazarının inşaatı tamamlandı. Etrafında yapacağımız düzenlemelerden sonra yakın bir zamanda açılışını gerçekleştireceğiz" dedi.

4 bin metrekarelik alana kurulan kapalı pazarın yaklaşık 2.5 milyon TL'ye mal olduğunu bildiren Başkan Kalaycı, "Çarşamba günleri semt pazarı olarak hizmet verecek bu pazarda Cumartesi günleri ise sertifikalı organik ürünlerin satışı yapılacak. Ekolojik pazarda, sebze ve meyve gibi ürünlerin yanında zeytinyağı, bal, et ve süt ürünleri, un, kozmetik, bebek maması vb. ürünler de satılabilecek. Diğer zamanlarda ise çocuklarımız farklı spor aktivitelerini yapabilecek" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN