Ormanların tapusu çıkarıldı

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu'nun talimatıyla 21,6 milyon hektar orman alanının 15 milyon hektarlık bölümünün tapusu çıkarıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun talimatıyla mevcut 21,6 milyon hektar orman alanının 15 milyon hektarlık bölümünün tapusu çıkarıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, 15 milyon hektar orman alanının tapusu Bakan Veysel Eroğlu tarafından Orman Genel Müdürü Mustafa Kurtulmuşlu'ya verildiği bildirildi.

Açıklamada, Bakan Eroğlu'nun, Orman Genel Müdürlüğü'ne 31 Aralık 2014 günü saat 16.59'a kadar bütün ormanların tapusunun alınması talimatını verdiği hatırlatıldı.

2007 yılında bakanlık görevine geldiğinde ilk olarak orman kadastrosu konusunda çalışma başlattırdığını hatırlatan Bakan Eroğlu, açıklamada şunları kaydetti:

''Orman kadastrosu ile tapu kadastrona 'Beraber çalışacaksınız, ormanların sınırlarını belirleyeceksiniz' dedim. 31 Aralık 2014 günü saat 16.59'a kadar bütün ormanların tapusunu vermek üzere sözleştik. O günden bugüne kadar büyük bir fedakarlıkla bir ailenin fertleri gibi birlikte uyumla çalıştılar ve 15 milyon hektarı tapuladılar. 2014 sonunda bütün ormanlarımız tapusuna kavuşmuş olacak.''
BİZE ULAŞIN