Yeni Çeltek Spora Desteklerini Sürdürecek

Yeni Çeltek Spora Desteklerini Sürdürecek
Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun, Şefaatli Belediyespor’un BAL ligine çıkması ile oluşan yeni sürece Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri olarak destek vereceklerini söyledi.
Yozgat’ta spora destek veren Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Osman Coşkun, uzun yıllar profesyonel liglerde futbol takımı bulunan Yozgat’ın Bölgesel Amatör Ligi (BAL) liginde temsil edildiğini belirterek, “Yozgatspor amatör kümeye düşerken Şefaatli Belediyespor Yozgat’ı BAL liginde temsil edecek. Tüm Yozgatlıların desteği ile geçmişten ders alıp, doğru strateji ile profesyonel ligde bir futbol takımı görmek için güç birliği yapmalıyız. Bu sürece biz de elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.
Yozgat’ta futbol, hentbol, basketbol, güreş, voleybol başta olmak üzere sporun ve sporcunun yanında olan Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Coşkun, “Bu güne kadar amatör sporun her dalına destek olmaya çalıştık. Gençlerimizin, çocuklarımızın sokağın tehlikeli yüzünden önce sporla tanışmasını istedik. Zararlı alışkanlıklarla mücadele en etkin yöntem olan sporun destekçisi olmayı bir sosyal sorumluluk addettik. Amatör sporun yanı sıra özellikle Yozgatspor’umuzun profesyonel ligde başarıyla mücadele etmesi için de girişimlerde bulunduk. Bu gün Şefaatli Belediyespor’un BAL ligine yükselmesi ile, borcu olmayan bir futbol takımının başarısı için yeni bir süreç başladı. Bu süreçte belediyemizin, valiliğin katkısının olması çok önemlidir” dedi
Yeni Çeltek olarak spora verdikleri desteği Şefaatli Belediyespor’a da vermeye hazır olduklarını vurgulayan Coşkun, “Yeni uygulamayı destekleyip, Yozgatspor’u bir noktaya getirecek güç birliği oluşturmak adına üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız. STK’ların, iş dünyasının, tüm Yozgatlıların desteği ile geçmişten ders alıp doğru bir strateji ile Yozgatspor’un en kısa sürede hak ettiği noktaya getirilmesi için her kesimin el birliği, güç birliği yapması gerekiyor. Yeni sürecin Yozgat spor camiası için hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
BİZE ULAŞIN