Yeni Çeltek Kömür İşletmesinden İşçilere İftar Yemeği

Yeni Çeltek Kömür İşletmesinden İşçilere İftar Yemeği
Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun, Sorgun işletmesinde çalışan işçiler ile iftar yemeğinde bir araya geldi.
Her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeğine, Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Dr. Osman Coşkun, Sorgun Kaymakam Vekili Serhat Öcal, Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, daire müdürleri ve işçiler katıldı. İftar öncesi bir konuşma yapan Yeni Çeltek Kömür İşletmeleri Genel Müdürü Coşkun, Yeni Çelteğin büyük bir aile olduğunu belirterek, “Bu aile hem kendisine hem bu ülkeye hem bu ile hem de bu ilçeye çok önemli katkılar sağlıyor. Bu ailenin ve bu işletmenin sayesinde hem Sorgun’da yaşayan insanlarımız, esnafımız, halkımız daha iyi ekonomik şartlara ulaşıyor hem de ülkemiz yer altındaki madenleri çıkarıp ekonomimize katkı sağlıyor” dedi.
2014 yılının madencilik sektörü açısından acılarla geçtiğini anımsatan Coşkun, “2014 yılı sektörümüz açısından bir takım olumsuzluklarla geçti. Cenab-ı Allah bir daha bu acıları yaşatmasın. Önümüzdeki sezon içerisinde hem yer altında hem de yer üstünde çalışan arkadaşlarımızın öncelikle iş güvenliği ve işçi sağlığına dikkat etmelerini rica ediyorum. Bunun için bütün arkadaşlarımız hem kendi sağlığının hem de arkadaşının sağlığını ve güvenliğini sağlayacak dikkatte çalışması lazım. Tabi bunun için de bütün arkadaşlarımızın işine huzur içerisinde gelmesi lazım. Biz sizin iş yerinizde huzurlu olabilmesi, maaşınızın zamanında ödenebilmesi için azami gayret gösteriyoruz. Biz sizin için yapılması gereken ne varsa yapıyoruz ama bizim sizden ricamız siz huzurlu ve mutlu olursanız inşallah biz daha başarılı olacağız. Evinde huzurlu olan işinde de huzurlu olur. Özellikle evli olan arkadaşlarımızdan, kardeşlerimizden eşleri ile iyi geçinmelerini, onları hoş tutmalarını rica ediyorum” diye konuştu.
Genel müdür olarak görevlendiği dönemde bakanlığın işletmeyi uzun yıllardır zarar ettiği gerekçesi ile kapatmayı düşündüğünü belirten Coşkun, “Hamdolsun büyüklerin duası ile sizlerin duası ile işletmemiz gayet iyi durumda. 2 yıldır da ortaklarına kar payı dağıtıyor, geçmişte olmamış bir durum” dedi.
YENİ ÇELTEK OKULU’NUN PARASINI 2014 YILINDA GÖNDERİLDİ
Kar eden Yeni Çeltek Kömür İşletmelerinin eğitimden spora pek çok önemli sosyal faaliyet alanlarının içerisinde yer aldığını kaydeden Genel Müdür Coşkun, bu çerçevede Sorgun’a yaptırılması planlanan ‘Yeni Çeltek Okulu’ için 2 milyon liralık kaynağı 2014 yılı içerisinde tahsis edildiğini hatırlattı. Okulun bir an evvel yapılmasını arzu ettiğini ifade eden Coşkun, şöyle konuştu: “Çünkü bu okul sizlerin madende hayatınızı riske ederek çalıştığınız ortamda kazanılan para, dolayısıyla biz sizin yaptığınız bu çalışmalarla okullar yapmak istiyoruz, hayırlar yapmak istiyoruz ve işletmemizi daha da büyütmek istiyoruz. İnşallah sizlerin duası, desteği, dikkati, titizliği ile bu işletme daha da büyüyecek.”
BİZE ULAŞIN