Sorgun Belediyesi AB Destekleriyle İşgem Projesini Hayata Geçiriyor

Sorgun Belediyesi AB Destekleriyle İşgem Projesini Hayata Geçiriyor
Sorgun Belediyesi tarafından hazırlanan ve AB destekleriyle yapılacak olan İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) projesi 4 milyon 250 bin 518 Euro hibe destek aldı.
Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, belediye tarafından hazırlanan Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bölgesel Rekabet Edebilirlik Operasyonel Birimi tarafından kabul edilen Sorgun İŞGEM projesinin 4 milyon 250 bin Euro hibe destek aldığını belirterek, “Bu desteği belediye olarak ilk defa Sorgun belediyesi almıştır” dedi.
Proje için 12 bin 700 metrekare arsa tahsisi yaptıklarını ifade eden Belediye Başkanı Şimşek, “Buraya 5 bin 700 metrekare kapalı alanda iş yerleri yapılacak. Ayrıca 800 metrekare iki katlı idare bina bulunacak. İnşaatın ihalesi yapılmak üzere ve inşallah 2017 yılının sonunda burası tamamlanarak hizmete açılacak” dedi.
İŞGEM’in Sorgun ekonomisine büyük katkı sağlayacağını ifade eden Belediye Başkanı Şimşek, “Burada gıda, tekstil, mobilya ve inşaat olmak üzere dört ana grupta çalışmak isteyenlere yer verilecek. İşletmeler belirli yıllar zarfında çalışacak, daha büyük bir duruma geldiğinde ise buradan organize sanayi bölgelerine taşınacak” diye konuştu.
Belediye olarak daha önce Eski Buğday Pazarını tamir ve bakımını yaparak hizmete sunduklarını vurgulayan Şimşek, “Orada bir çok işletme bugün çalışmaktadır. İnşallah onun yanına yapacağımız İŞGEM ilçemize daha büyük ekonomik katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN