Yozgat Eczacılar Odası Genel Sekreteri Doğan, Türbe Gezisi Ve İftar Programı Düzenledi

Yozgat Eczacılar Odası Genel Sekreteri Doğan, Türbe Gezisi Ve İftar Programı Düzenledi
Yozgat Eczacılar Odası Genel Sekreteri Eczacı Hüseyin Alp Doğan, Sorgun merkez mahalle muhtarları ve basın mensuplarının da katıldığı türbe gezisi ve iftar programı düzenlendi.
Sorgun Yeni Cami İmamı Ahmet Çınar Çetin hocanın okuduğu ilahi ve Kur’an-ı kerim öncülüğünde hareket eden kafile ilk olarak Gedikhasanlı Köyünde bulunan Şehzade Mehmet Şakir Efendi’nin türbesini ziyaret etti. Ahmet Çınar Çetin hocanın okuduğu Yasin-i Şerifin ardından kafile daha sonra Yozgat’ın Osmanpaşa Kasabasında bulunan Emirci Sultan türbesini, Yozgat Sarı Toprak Mezarlığında bulunan Şeyh Osman Bağdadı türbesi, Mehmet Hulusi Efendi’nin kabri ve Yozgat Şehitliğinin ardından Şeyh Ahmet Şevki Ergin Efendi’nin türbesini ziyaret ettiler.
Ziyaretlerin ardından Nohutlu Tepesi Bilal Şahin Sosyal Tesislerinde iftar yapan kafile akşam namazı sonrasında tekrar Sorgun’a dönüş yaptı. İftar yemeğinin ardından bir açıklama yapan Yozgat Eczacılar Odası Genel Sekreteri Eczacı Hüseyin Alp Doğan, “Ramazan ayı en bereketli, en hayırlı aylardandır. Bu yüzden bu yıl ramazan ayını nasıl değerlendirelim diye düşünürken, aklımıza Yozgat’ın manevi dinamiklerinden bazılarını ziyaret etmek geldi. Bizde mahalle muhtarlarımız ve bazı dostlarımızla birlikte bu manevi değeri yüksek olan şeyhzadelerimizin türbelerini ziyaret ettik. İnşallah bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz gezimizin önümüzdeki yıllarda da devam ettirmeyi düşünüyoruz. Allah bütün İslam aleminin tutmuş olduğu orucu ve yapmış olduğu ibadetleri kabul eylesin” dedi.
BİZE ULAŞIN