MÜSİAD Başkanı Salih Yılmaz, Duaya Davet Etti

MÜSİAD Başkanı Salih Yılmaz, Duaya Davet Etti
MÜSİAD Zonguldak Şube Başkanı Salih Yılmaz, Ramazan Ayı’nın faziletlerinden faydalanılmasını dilerken Türkiye’nin geleceği için herkesi dua etmeye davet etti.
Ramazan Ayı’nın aç kalmak demek olmadığını vurgulayan Başkan Yılmaz, “Başı Rahmet ortası merhamet sonu ise cehennemden azat olan Mübarek Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını dileriz. Bu mübarek ayın manevi ikliminden istifade ederek, paylaşma ve dayanışma duygusuyla, barış ve kardeşlik içinde yaşayabileceğimiz bir ülke için hep birlikte dua etmeliyiz” diye konuştu.
Başkan Yılmaz, mesajında şunlara değindi:
"Ramazan Ayı çok yönlü özellikleriyle insanın olgunlaşması için büyük bir fırsattır. Öncelikle, Kuran-ı Kerim’in indirilmeye başlandığı ay olması ve içinde bin aydan daha hayırlı Kadir Gecesi’ni barındırması onu ayrıcalıklı kılmıştır. Bu itibarla Kuran’a daha fazla odaklanarak hayatımızda belirleyici olması için gayret etmeliyiz. Oruç’un sadece aç kalmak anlamına gelmediğini, kötü fiil, davranış ve sözlerden de uzak durmayı salık verdiğini de unutmamalıyız. Yıl boyunca yorulan bedenleri, kırılan gönülleri onarmak için önemli bir imkân sunan Ramazanı hakkıyla idrak etmek için, israftan uzak durarak, yoksulun ve düşkünün ihmal edilmemesi zaruridir. İslam Âlemi’nin içinde bulunduğu zor koşullarının düzelmesi için dua ve niyazda bulunurken, Tüm halkımızın Mübarek Ramazan Ayı’nı tebrik eder, ülkemizde kardeşlik ikliminin daim olmasını dilerim."
BİZE ULAŞIN