BEÜ’de Meslek Yüksekokulları KOSGEB Desteklerine Hazır Hale Geldi

Bülent Ecevit Üniversitesi eğitim programlarını geliştirmeyi sürdürüyor. Üniversitenin meslek yüksekokullarında tüm programlarında uygulamalı girişimcilik eğitimlerine başlanıyor. KOSGEB’in “Girişimcilik Destek Programı” kapsamındaki desteklerden yararlanılabilmesi için Meslek Yüksekokullarındaki tüm programlara 56 saatlik Girişimcilik Dersi getirildi.
2014-2015 öğretim yılında Zonguldak Meslek Yüksekokulunda başlatılan ve 2015-2016 öğretim yılında uygulanmak üzere tüm meslek yüksekokullarında yaygınlaştırılan bir çalışma ile meslek yüksekokulu öğrencilerinin Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alması sağlanacak. Girişimcilik Derslerini başarı ile tamamlayan öğrenciler, KOSGEB onaylı Katılım Belgesi almaya hak kazanacaklar. Bu belge meslek yüksekokulu öğrencilerine kendi işini kurma yolunda önemli bir katkı sağlayacak. Sahip oldukları iş fikrine ait hazırladıkları iş planını KOSGEB’e sunan ve değerlendirme komisyonundan kabul alan öğrenciler, KOSGEB tarafından 30.000 TL’ye kadar karşılıksız hibe ve 70.000 TL’ye kadar iki yıl ödemesiz, “faizsiz” kredi kullanma imkânı da elde edecekler.
Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer, “Ülkemizin teknik eleman ihtiyacını karşılayan meslek yüksekokulu öğrencilerinin kendi işini kurma yolunda bu belge önemli bir katkı ve açılım sağlayacaktır. Öğrencilerin gelişmesinde sürekli yeni katkı alanları sunan üniversitemiz tüm Meslek Yüksek Okullarımızda bu programı başlatarak Meslek Yüksek Okulları öğrencilerimize yeni fırsat kapıları açmaktadır. Bu programın gerçekleşmesinde katkıda bulunan akademik ve idari tüm personelimizi ve ilgili kuruluşları tebrik ediyor, öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN