Tenis Deniz Spor Kulübü Dağcılık Branşı Faaliyetlerine Hızlı Girdi

Tenis Deniz Spor Kulübü Dağcılık Branşı Faaliyetlerine Hızlı Girdi
2015 Yılı başında ana spor dalı olan Tenis Branşının yanı sıra üçü olimpik olan Masa Tenisi, Badminton, Yüzme, Dağcılık ve Satranç spor dallarını açan ve faaliyetlere başlayan Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübü Dağcılık Branşının faaliyetleri kapsamında önemli bir eğitim organizasyonu düzenliyor.
Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünün Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV) ile birlikte düzenlediği ve Tenis Deniz Spor Kulübünün tesislerinde gerçekleştirilecek olan eğitim faaliyetinin konusu Dağcılık,Ultra Maraton,Sporcu sağlığı ve Doğal Yaşam olarak belirlendi.
Bu ilginç ve bir o kadarda sporcular ve spor eğitmenleri açısından önem taşıyan faaliyette iki Zonguldaklı yer alıyor. Memorial Hastanesi Endokronoloji Uzmanı Prof. Dr. Taner Damcı ile Yazar Celal Kocaman bilgilerini sunacak ve anılarını paylaşacaklar.
1964 Yılında Zonguldak’ta doğan Prof. Dr.Taner Damcı Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünde tenis eğitimi almış, kulüp lisansıyla önemli başarılara imza atmış. Üniversite yıllarında Dağcılık sporuna başlayan, Türkiye’deki bütün dağlara tırmanan, Avrupa ve İran’da da tırmanışlar yapan Damcı daha sonra da çok zorlu bir branş olan Ultra Maratonculuğa merak salmış. Çöl Maratonlarına ilk kez katılan Türk sporcu olmuş, Gobi,Atacama ve Sahra çöllerini geçmiş,günlerce süren ve çok zorlu koşullarda devam eden bu ultra maratonları başarıyla bitirmiş. Damcı, bilgilerini, tecrübelerini ve anılarını yetiştiği kulüp olan Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünde anlatacak.
1960 Yılında Artvin’de doğan yüksek öğretimine kadar Zonguldak’ta yaşayan Celal Kocaman 1983 yılında İTÜ Maden Fakültesinden Jeofizik Mühendisi olarak mezun oldu. Uzun yıllar Türkiye’nin değişik yörelerinde ve Gürcistan’da çalıştıktan sonra 2014 yılında aktif çalışma hayatına son verdi ve üzerinde çalıştığı Pandasya isimli romanını tamamladı.
Kocaman Zonguldak Tenis Deniz Spor Kulübünde kitabını tanıtacak, anılarını paylaşarak kitabını imzalayacak.
BİZE ULAŞIN