Zonguldak’ta Sel

Zonguldak’ta sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağmur, Filyos ve Çatalağzı bölgesinde baskınlara sebep oldu. Şiddetli yağmurdan Alaplı’nın bazı köyleri de olumsuz etkilendi.
Meteoroloji ekiplerinin uyarısının ardından Zonguldak’ta sabah saatlerinde şiddetli yağmur etkisini gösterdi. Yaklaşık yarım saat süren şiddetli yağmur özellikle Filyos, Çatalağzı ve Alaplı’nın bazı köylerinde hayatı olumsuz etkiledi. Çatalağzı bölgesinde bir şantiyeyi su bastı. İşçilerin kaldığı prefabrikler ve iş makineleri sular altında kaldı. Bazı otomobiller sel sularından güçlükle kurtarıldı. Şiddetli yağmur ve sel suları sebebiyle de işçiler zaman zaman zor anlar yaşadı.
FİLYOS BELEDİYESİNE TEPKİ
Şiddetli yağmurdan Zonguldak’ın turistik beldesi Filyos da nasibini aldı. Belde de alt yapı çökerken, sulan kanalizasyon giderlerinden dışarıya taştı. Esnaf ve vatandaşlar sokakların göle dönmesi üzerine Filyos Belediyesi’ne tepki gösterdi. Belediyenin yetersiz kaldığını ifade eden bazı tatilciler de, şikayetlerini dile getirdi.
Yağmur Alaplı’nın bazı köylerinde de etkili oldu. Hasan Köy ile Camcılar Köyü arasındaki yol sel sebebiyle çöktü. Ekili alanlar zarar gördü. Alaplı Kaymakamı bilgi verilmesi üzerine bölgeye giderek incelemelerde bulundu.
BİZE ULAŞIN