Çaturoğlu TSO Başkanı Tetiker Ve Yönetimini Ziyaret Etti

Çaturoğlu TSO Başkanı Tetiker Ve Yönetimini Ziyaret Etti
Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Beraberinde partililerle birlikte Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Yaşar Tetiker ve yönetim kurulunu ziyaret etti.
Ticaret ve Sanayi odası başkanı Yaşar Tetiker, Çaturoğlu ve beraberindeki heyeti Oda meclis toplantı salonunda karşıladı. Ziyarette ilk açıklamayı yapan Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Yaşar Tetiker, seçim sonrasında yapılan ziyaretin kendileri açısında oldukça önemli olduğunu söyledi. Tetiker konuşmasında "Karadeniz Ereğli’nin çok büyük bir rahatlama ile karşı karşıya kalacağını görüyorum. Bundan önceki dönemde çok büyük sıkıntılar çektik. Bunu basın yayın organları vasıtasıyla anlatmaya çalıştık. Benim kimseyle bir işim olmaz. Bir haksızlık ve baskı varsa bunu anlatmak da benim görevimdir. Dilim döndüğü kadar anlatmaya çalıştım, çok şükür bundan sonraki süreçte Ereğli rahatlayacaktır.Erdemir ile birlikte bir başladığımız nokta var. Erdemir Genel Müdürümüz ile görüştük, geleceğin daha iyi noktalara gideceğinin noktasıdır. ERDEMİR’ de tamamen bundan sonraki işlerinde bizim kendi ticari ekonomik sistemimize ortak akıl ile sonuca çıkarsak hallolacak. Bizim hiçbir zaman umudumuz kaybolmamıştır. Her şeyin başı umuttur, umudumuz ve gücümüz de var. Mücadelemiz daha büyük başarılara gidecektir" dedi.
AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu da teşekkür ziyaretleri kapsamında kurum olarak ilk Ticaret ve Sanayi odasını ziyaret ettiklerini söyledi. Ereğli’nin sorunları hakkında Karadeniz milletvekilleri olarak Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile görüştüklerini kaydeden Çaturoğlu "Kurumsal olarak ilk teşekkür ziyaretimizi size yapıyoruz. Bu bizim Karadeniz Ereğli’deki ticaret ve sanayi erbabına verdiğimiz desteği gösteriyor. Bizim ana hedefimiz bölgenin önünü hep birlikte açmaktır. Bu anlamda TSO’yu yol arkadaşımız en önemli aktör olarak görüyoruz. Geçtiğimiz günlerde Karadeniz Milletvekilleri olarak Başbakanımız ile genel merkezde bir toplantı düzenledik. O toplantıda seçim sonuçlarına göre siyasi tablodaki duruşumuzun neresi olduğunu belirtme fırsatı oldu. Zonguldak ile ilgili bölgemize has sorunlara ilişkin Başbakanımıza mübalağaya kaçmadan anlatma imkanımız oldu. TTK’ dan, Erdemir’ den kaynaklanan sorunlar, tersanelerin istihdam konusunda zayıf kalması, bitmeyen yollarımız, bitmeyen alt yapılar, bölgenin teşvik ihtiyacını anlattım. Bu talepler de not alındı. Aslında seçimlerden önce bu çalışmalara başladık. Seçimin hemen ardından önümüze farklı tablolar çıkmasına rağmen bazı konularda ilerlemeler kaydettik. Somut girişimler oldu. Sık sık ticaret ve iş alemi ile bir araya geleceğiz, temsilcileri ile görüşeceğiz" dedi.
Ziyarette AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, İl Genel Meclis üyeleri Ayhan Taşdelen, Rıfkı Gültekin, İlçe Yöneticilerinin yanı sıra TSO Ereğli İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer katıldı.
BİZE ULAŞIN