Çaycuma’da Ensar 4-6 Yaş Kur’an Kursunun Açılışı Yapıldı

Çaycuma’da Ensar 4-6 Yaş Kur’an Kursunun Açılışı Yapıldı
Çaycuma Müftülüğü tarafından Ensar 4-6 yaş Yaz Kuran Kursu’nun açılışı yapıldı.
Açılışı yapılan kursta 4-6 yaş grubuna göre özel eğitim verileceğini belirten Müftü Arcaklıoğlu; “ Çocuklarımız Dinimizin temel değerlerini, yaş gruplarına göre bu konuda eğitim almış hocalarımız tarafından alacaklar. Bu yaş grubunda 11 camimizde 240 tane yavrumuz özel olarak ayrıldı. Bu uygulama Diyanet İşleri Başkanlığımızın özel ilgi gösterdiği pilot bir uygulamadır. Bu kurs için emek veren tüm hayırseverlerden Allah razı olsun. Destekler ile bu çalışmalar daha da devam edecek. Bu kursta eğitim verecek iki bayan hocamızda bu eğitimde öncü olacaklardır”diye konuştu.
Kaymakam Serkan Keçeli ise konuşmasında; "Eğitimin çok küçük yaşlarda başlanması gerektiğini,Atalarımızdan gelen bir sözümüz vardır, ‘Ağaç yaş iken eğilir”. Milli Eğitim Bakanlığı bu konuyu okul öncesine verdiği önemle gösterdi. Eğitimde artık 7 yaş çok geç bir yaş. Çocuklarımıza bu yaşta ne verebilirsek hayatlarında onun karşılığını alacaklarından emin olun. Bu çocuklarımız kendi yaş gruplarına uygun eğitimle dini bilgilerini alıp kursu tamamlayacaklar ve başta ailelerine ülke ve milletine hayırlı bir birey olarak yetişmiş olacaklar. Var olan binayı atıl vaziyetten kurtarıp, dolu dolu kullanılır hale getiren ve açılışta emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
4-6 yaş arası öğrencilerin seslendirdiği tekerleme ve duaların ardından kursun açılış kurdelesi kesilerek sınıflar gezildi. Açılışa,Çaycuma Kaymakam Serkan Keçeli,Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Coşkun Ulutaş, Diyanet Sen Çaycuma Temsilcisi Kenan Tunç, İlçe Müftüsü Mahmut Rauf Arcaklıoğlu, Dereköseler Ekonomik, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Naim Eren, din görevlileri ve veliler katıldı.
BİZE ULAŞIN