Devder’den Birlik Ve Beraberlik İftarı

Devder’den Birlik Ve Beraberlik İftarı
İstanbul’un Pendik ilçesinde bulunan Zonguldak Devrek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Ramazan ayı dolayısıyla iftar programı gerçekleştirildi.
Düzenlenen iftar yemeğine; AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Dernek Başkanı Ziya Öncan, Dernek Başkan Yardımcısı Aytekin Demircan, dernek yönetim kurulu üyeleri, Zonguldak Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Halil İbrahim Ece, AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, AK Parti Alaplı Siyasi İşler Başkanı Yılmaz Can, AK Parti Alaplı Teşkilat Başkanı Ali Uysal, Mustafa Demirci ve çok sayıda vatandaş katıldı. Dernek binası önünde gerçekleştirilen iftar yemeğine yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Ayrıca programda İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından semazen gösterisi düzenlendi.
Zonguldak İli Devrek İlçesi Sosyal, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Ziya Öncan iftar programında yaptığı konuşmasında, “Ramazan ayı dolayısıyla derneğimizin öncülüğünde Pendik ilçemizde yaşayan Devrekliler olarak iftar yemeği düzenliyoruz. Kalabalığın oldukça yoğun olduğu görülüyor. Herkese teşekkür ediyorum. Buraya yakından ve uzaktan gelen tüm katılımcılara ayrıca teşekkürü bir borç biliyorum. Bildiğiniz gibi derneğimiz ve iş adamlarımızla yaptığımız çalışmalar çerçevesinde burs işlemlerimiz devam ediyor. Birde bu yıl başarılı olan öğrencilerimizi de dernek olarak ödüllendirdik. Bir kez daha bu iftar yemeğine katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
2014-2015 eğitim öğretim yılında karnesi en iyi olan öğrencilere yönelik olarak Derneğin başlattığı “Karneni Getir” kampanyasında Ders notları en yüksek olan Devrekli öğrenciye tablet hediye eden Çaturoğlu, iftar yemeğinde Zonguldaklı ve Devreklilere hitaben bir konuşma yaptı.
İftar yemeğine katılmaktan ötürü duyduğu memnuniyeti ifade eden Çaturoğlu şunları söyledi: “Sizler gurbette memleketlerinizden uzak bir şekilde bizleri en iyi şekilde temsil ediyorsunuz. Geçirdiğiniz yoğun tempodan bir nebzede olsa uzak kalmak ve hemşerileriyle hasret gidermek için düzenlediğiniz iftarda bulunmaktan ötürü son derece mutluyum. Burada sizlerle bir araya geldik oldukça neşeli dakikalar geçirildi. Bu geceyi organize eden herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Biz bu derneğimize çok önem veriyoruz. Tüm sıkıntılarında yanlarında olmak istiyoruz. İstanbul’da siz Zonguldak’ımızı ve Devrek’i, bizlerde Ankara’da sizleri temsil ediyoruz. Orada bir kapınız olduğunu hiçbir zaman unutmayın. Sürekli yanınızda olacağız, sizlerle sık sık kucaklaşacağız.”
Yapılan konuşmaların ardından dernek tarafından başlatılan “Karneni Getir” kampanyasında karnesinde yüksek notlardan dolayı hediye hak kazananlar dernek yönetimi tarafından ödüllendirildi. Program sonunda Dernek Başkanı Ziya Öncan, Ak Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu’na Devrek bastonu hediye etti. Son olarak dernek binası önünde hatıra fotoğrafı çektirildi.
BİZE ULAŞIN