Güzelyurt Mahallesine Sosyal Hizmet Binası

Güzelyurt Mahallesine Sosyal Hizmet Binası
Çankırı’nın Saçak Beldesi’ne bağlı Güzelyurt Mahallesine yaptırılan Sosyal Hizmet Binası’nın açılışında protokol ve vatandaşlar bir araya geldi.
Çankırı’nın Çerkeş İlçesi Saçak Beldesine geçtiğimiz seçim döneminde bağlanarak köy statüsünden mahalle statüsüne geçen Güzelyurt Mahallesi’ne belediye tarafından yaptırılan Sosyal Hizmet Binası’nın açılış programında il, ilçe, belde ve mahalle halkı bir araya gelerek dayanışma ve kaynaşmanın örneği seğrilendi. Bundan yaklaşık 6 ay önce Saçak Belediyesi tarafından yapımına başlanan ve 250 metre kare alan kullanım alanına inşa edilen iki katlı hizmet binası düzenlenen görkemli törenle hizmete açılarak vatandaşların hizmetine tahsis edildi. Düzenlenen açılış merasimine saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlanırken, ilk konuşmayı gerçekleştiren Saçak Belediye Başkanı Ramazan Yarım,”Çok değerli misafirler Öncelikle tüm İslam aleminin ve sizlerin Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, ülkemizde hain saldırılarda şehit düşen kardeşlerimizi şükran ve minnetle anıyor, mekanlarının cennet olmasını yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Değerli hemşerilerim sizlere mahalle olmanız için halinde çok güzel hizmetler yapılacağını söylediğimizde bazılarına şaka gibi geldi ama bizi bilenler bize inananlar bunlar sözünün eri, bunların sözü senettir dediler. Bu vatandaşlarımız sayesinde de Güzelyurt Köyü beldemize bağlanarak artık beldemizin güzide bir mahallesi olmuştur. Gerek gurbetteki vatandaşlarımız ve gerekse siz mahalle sakinlerimizin verdikleri güç ve desteklerle bu olayın üstesinden geldik. Mahalle olmadan evvel verdiğimiz sözleri bir bir hayata geçirmeye başladık. Ya bismillah deyip önce yapılacak tesisin yerini aldık ve hemen inşaatına başladık yaklaşık 6 ay gibi bir sürede inşaatımızı tamamlayarak mahallemize kazandırdık. Yine ana yollara ve sokaklara 5-6bin metre kare parke taşı döşedik su işlerinde ise yaklaşık 40 bin TL’lik yatırım gerçekleştirdik. Hizmetlerimiz içerisinde cenaze masrafları tamamen belediyemiz tarafından karşılanacak, su ve kanalizasyon problemleri en kısa sürede tamamen giderilecek bizleri bu mutlu günümüzde yalnız bırakmayan değerli protokol üyelerine ve siz değerli vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum” dedi.
AK Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz ise yaptığı konuşmada şunları söyledi:
”Sevgili vatandaşlarım biraz evvel hep birlikte Cuma namazını idrak ettik ve namazın ardından hayırlı bir açılışı gerçekleştirmek için buraya toplandık açılış öncesi İstiklal Marşı’nı okuduk. Bir tarafta ezan bir tarafta İstiklal Marşı işte bu iki şey bu milleti tarif ediyor. Rahmetli Mehmet Akif Ersoy ne zaman ezan okunursa ister otursun, ister yatakta olsun hemen ayağa kalkar ezanı ayakta dinler ondan sonra otururdu. Peki, rabbim ona ne yaptı biliyormuşsunuz Allah ona İstiklal Marşı’nı okunurken, ayakta dikilttirmeyi bu millete nasip etti. Değerli Güzelyurtlular kim ki bu ülkeye hizmet ederse, kim ki bu ülkede bir dikili ağacı olursa Allah için onun arkasında durun. Bizden vatandaşımız seçim döneminde iki şey talep etmişti birisi Kızılcahamam Çerkeş arasına tünel diğeri ise Çerkeş’e yüksekokul bunları hayata geçirdik ve sözümüzü yerine getirdik. Terazinin bir tarafında hizmet diğer tarafında siyaset olursa siz hizmetten yana mı olursunuz yoksa siyasetten yana mı eğer hizmetten yana olmazsanız herkese yazı olur. Onun için yaklaşan seçimde oylarınızı kullanırken neyi istediğinizi çok iyi bilin ve ona göre oylarınızı kullanın devamında da devletin hizmetlerinden sonuna kadar faydalanın."
Yaklaşık 500 bin TL’ye mal olan tesis iki katlı ve çok amaçlı birimlerden meydana gelirken, açılış yapılan dualarla gerçekleştirildi. Açılış sonrası davetlilere ikramlar çocuklara da Belediye Başkanı Ramazan Yarım ve Güzelyurt Mahalle Muhtarı Satılmış Çayır tarafından çeşitli oyuncaklar dağıtıldı. Programa; AK Parti Çankırı Milletvekili Hüseyin Filiz, Çerkeş Belediye başkanı Hasan Sopacı, Saçak Belediye Başkanı Ramazan Yarım, Çankırı İli Çerkeş İlçesi Güzelyurt Mahallesi Derneği Başkanı Galip Karamuk, Mahalle Muhtarı Satılmış Çayır ve yüzlerce kişi katıldı.

BİZE ULAŞIN