Bitlis'te mayın patlaması: 1 şehit

Bitlis'te mayına basan bir jandarma uzman çavuşun şehit olduğu bildirildi.

Salı 05.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 05.05.2009 17:41
ABONE OL
Tatvan Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığında görevli Jandarma Uzman Çavuş Aygün Bulut, Bitlis'in Sehi ormanlık alanında arama tarama faaliyetleri sırasında mayına basarak şehit oldu.

ŞEHİT OLAN JANDARMA UZMAN ÇAVUŞ İÇİN TATVAN ASKERİ HASTANESİNİN ÖNÜNDE TÖREN DÜZENLENDİ

Bitlis'te mayın patlaması sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Aygün Bulut için, Tatvan Askeri Hastanesi önünde tören düzenlendi.

Törende konuşan Tatvan 6. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığında görevli Binbaşı Mücahit Zorlutuna, tarih boyunca hür yaşayan Türk milletinin, hürriyetini korumak için şehitlik mertebesine ulaşmakta bir an dahi tereddüt göstermediğini söyledi. Binbaşı Zorlutuna, şöyle konuştu:

''Bugün, ay yıldızlı bayrağımızı şerefle dalgalandırmak, her karış toprağı kanla sulanan Türk vatanının bölünmez bütünlüğünü devam ettirmek, ezelden gelip ebediyete kadar yaşayacak Türk milletinin namus, haysiyet ve can güvenliğini korumak için, kendisine tevdi edilen görevleri feragat ve fedakarlıkla yaparken şehitlik mertebesine ulaşan, şehit Jandarma Uzman Çavuş Aygün Bulut'u son yolculuğuna uğurlamak için toplanmış bulunuyoruz. Şu anda üzerinde özgürce yaşadığımız vatan toprakları, uğruna hayatını feda eden şehit Jandarma Uzman Çavuş Aygün Bulut ve tüm aziz şehitlerimizin kutsal emanetidir.

Kalplerinde taşıdıkları vatan sevgisi ve vazife aşkı uğruna, vatan savunmasında kendilerine düşen görevleri şanlı tarihimizden aldıkları güçle, hayatları pahasına yerine getiren şehitlerimizin bu kutsal emanetini, yarınlara aynı fedakarlık duyguları içinde taşımakta kararlı olduğumuzdan kimsenin şüphesi olmasın.''

Türkiye'nin yıllardan beri, başta bölücülük olmak üzere, terörün her türlüsüne karşı olağanüstü bir azim ve sabırla mücadele verdiğini Binbaşı Zorlutuna, Türk vatanının bölünmez bütünlüğü için, şimdiye kadar olduğu gibi, bundan sonrada ulus olarak canlarını vermeye hazır olduklarını vurguladı. Binbaşı Zorlutuna, şunları kaydetti:

''Bu uğurdaki mücadelemiz tek bir terörist kalıncaya kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir. Sen vatanını korumak için şehit oldun. Şanlı bayrağımızın dalgalandığı her karış vatan toprağı, senden sonra da her ne pahasına olursa olsun korunacaktır.

Uğruna şehit olduğun vatan ve Cumhuriyet, mevcudiyetimizin esası olarak sonsuza dek yaşatılacak, ve nesilden nesile devredilecektir. Türk milleti ve onun bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, vatanı ve Cumhuriyeti korumak için daima dimdik ayaktadır. Şehidimizi son yolculuğuna uğurlarken, şehidimize Allah'tan rahmet, ailesine sabır ve baş sağlığı diliyorum.''

Törene Bitlis Valisi Nurettin Yılmaz, 6. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Halit Günbatar, Bitlis Belediye Başkanı Fehmi Alaydın, İl Emniyet Müdürü İbrahim Bıçakçı, kaymakamlar, çok sayıda asker ve kurum amiri katıldı.

Törenin ardından, Jandarma Uzman Çavuş Aygün Bulut'un cenazesi, ambulansla memleketi Kars'a gönderildi.