Ümraniye'de yıkım gerginliği

Salı 12.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Salı 12.05.2009 10:18
ABONE OL
Ümraniye Hekimbaşı Kocatepe Mahallesi'ne sabah 05:30 sıralarında gelen İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ekipler ve Çevik Kuvvet, 06:00 sıralarında yıkıma başladı.

Geniş güvenlik önlemleri altında mahalleye giren yıkım ekipleri, evlerdeki vatandaşlar tahliye edildikten sonra kaçak katları yıkmaya başladı. Polis, sinir krizi geçiren ve yıkım ekiplerine direnerek evinin yıkılmasına engel olmak isteyen bir kadını güçlükle sakinleştirdi.

Sinir krizi geçirerek bayılan kadın, komşuları ve polisin yardımı ile yıkım yerinden güçlükle uzaklaştırıldı. Belediye ekipleri tespit edilen tespit edilen kaçak yapıları tek tek yıkarken, mahallede gergin bekleyiş sürüyor.

OPERATÖR VURULDU


Ümraniye'de seçimlerden önce yapılan binaların kaçak katlarının yıkımı sırasında bir vatandaş, iş makinesi operatörünü vurdu. Zanlı gözaltına alınırken, boynundan yaralanan görevli hastaneye kaldırıldı. Ümraniye Hekimbaşı'nda sabah erken saatlerde başlayan yıkım devam ederken, saat 08.30 sıralarında yıkıma tepki gösteren vatandaşlardan biri iş makinesi operatörünü silahla vurdu.

Büyük panik yaşanan olayda operatör boynuna isabet eden kurşunla yaralanırken, zanlı gözaltına alındı. Boynundan yaralanan görevli, olay yerine gelen sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından hastaneye kaldırıldı. Çok sayıda kaçak yapının yerle bir edildiği yıkım sırasında zaman zaman gerginlikler yaşanmaya devam ederken, polis çevrede yoğun güvenlik önlemleri aldı.