Alparslan Arslan'a ait kartvizit çıktı

Reina baskınının ardından gözaltına alınan Hakan Aslan'ın üzerinde Danıştay saldırısı sanığı Alparslan Arslan'ın kartvizitinin çıktığı belirtildi

Cuma 15.05.2009
ABONE OL
Ergenekon soruşturması kapsamında basılan ünlü eğlence yeri Reina'nın güvenlik müdürü eski SAT komandosu astsubay Ergin Geldikaya ve yanındaki kimliği açıklanmayan kadının ardından, isimleri Hakan Aslan ve Aşkın Lale olan iki kişi daha gözaltına alındı. Poyrazköy'de ormanlık arazide ve Çubuklu sahilinde bulunan mühimmatın izini süren polis ekipleri, emekli SAT (Su Altı Taarruz) komandosu astsubay Ergin Geldikaya'yı önceki gün Üsküdar Selimiye'deki evinde gözaltına alırken, aynı saatlerde, güvenlik müdürlüğü ekipleri de Ortaköy'deki Reina'da arama yaptı. Operasyon timleri, dün saat 19.00 sıralarında evde Geldikaya ile birlikte kimliği açıklanmayan bir kadını da gözaltına aldı. Evdeki arama çalışmalarına bomba imha uzmanları da katıldı. Ergin Geldikaya'nın evinde el bombaları, çeşitli mühimmat ve tabancalar bulunduğu iddia edildi. 1986'da SAT komandosu olan Ergin Geldikaya'nın, dalış, paraşüt, yakın dövüş branşlarında eğitmenlik yaptığı uzun yıllar yurtiçi ve dışında görev yaptığı biliniyor.

İKİNCİ GÜVENLİK MÜDÜRÜ
Daha önce de Reina'da güvenlik amirliği yapan özel kuvvetlerden emekli astsubay Oktay Yıldırım Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanmıştı. Ergenekon operasyonlarının başlangıcı sayılan Ümraniye'deki gecekonduda ele geçirilen bir kasa dolusu el bombasının Oktay Yıldırım'a ait olduğu iddia edildi. Oktay Yıldırım, birçok mitingde diğer Ergenekon sanıkları Veli Küçük ve Muzaffer Tekin ile birlikte görüntülendi. Ortaköy'de bulunan Reina'nın işletmecisi Mehmet Koçarslan, daha önce yaptığı açıklamada, Oktay Yıldırım'ın, Reina'ya güvenlik amiri olarak çalışması için emekli paşalar Baha Tüzüner ve Atilla Kurtaran'ın sahibi olduğu İstanbul Güvenlik şirketi tarafından gönderildiğini açıklamıştı.

TSK VE MKE'DEN BİLGİ İSTENDİ

Beykoz Poyrazköy Keçilik mevkisinde, İSTEK Vakfı'na ait arazide bulunan mühimmatlarla ilgili hazırlanan ekspertiz raporlarının Ergenekon soruşturmasının yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcılığı tarafından Makine Kimya Enstitüsü ve TSK'den bilgi istendiği belirtildi. Ancak her iki kurumdan henüz resmi olarak cevap verilmediği öğrenildi.