Yazıcıoğlu'nun ölümüne neden olan helikopterin enkazı kaldırıldı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan helikopter kazasından 52 gün sonra helikopterin enkazı kaldırılıp Ankara'ya gönderildi.

Cumartesi 16.05.2009 00:00
ABONE OL
25 Mart 2009 Çarşamba günü Kahramanmaraş'ın Göksun İlçesi Kızılöz Köyü Kanlıçukur Mevkii'nde meydana gelen kazada BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberinde bulunan 5 kişi hayatını kaybetmişti.

Kazanın ardından geçen 52 günün ardından helikopterin enkazı da kaldırıldı. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü ekiplerinin kontrolünde dağdan indirilen helikopterin enkazı Ankara'ya götürüldü.

BBP Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesi ve parti avukatı Kemal Yavuz, kaza ile ilgili çalışmaların Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yürütüldüğünü belirterek, raporun hazırlanmasını beklediklerini söyledi. Meclis Araştırma Komisyonunun da kazanın araştırılması ile ilgili çalışmalara başladığını aktaran Yavuz, komisyonda görev alan milletvekillerinin konuya çok duyarlı olduklarını vurguladı.

Konuyla ilgili kendilerinin de çalışmaları olduğunu ifade eden Yavuz, kaza ile ilgili şu anda bir şey söylemenin doğru olmayacağını dile getirdi.