Zapsu ölümden döndü

İçerisinde Başbakanlık Eski Danışmanlarından Cüneyt Zapsu'nun da bulunduğu iddia edilen seyahat yatı batma tehlikesi geçirdi.

Pazar 24.05.2009 00:00
Son Güncelleme: Pazar 24.05.2009 16:15
ABONE OL
İçerisinde Başbakanlık Eski Danışmanlarından Cüneyt Zapsu'nun da bulunduğu iddia edilen seyahat yatı batma tahlikesi geçirdi. Geminin su alması üzerine yardıma giden Kıyı Emniyeti'ne bağlı Zodyak Botu'nun Zapsu ve beraberindekileri gemiden tahliye ettiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre; İçerisinde Başbakan Erdoğan'ın eski danışmanlarından Cüneyt Zapsu'nun da bulunduğu iddia edilen yaklaşık 10 metre uzunluğundaki seyahat botu Yalıköy açıklarında su almaya başladı. Bunun üzerine teknedekiler sahil güvenlikten yardım istedi. Olay yerine hemen hemen gelen Kıyı Emniyeti ve bir Zodyak bot Zapsu ve beraberindekileri kıyıya çıkardı.

Su almaya devam eden tekne de kontrollü olarak kıyıya çekildi. Arka kısmı suya batmış halde sahilde bekleyen gemiye itfaiye ekipleri de müdahale etti. Boyu daha kısa olan geminin ekle uzatıldığı ve ek yapılan yerlerden su almaya başladığı iddia edildi. Tekneden su tahliye işlemleri devam ediyor.

Bu arada başka bir tekneyle gelen tamir ekibi, teknede oluşan yarığı tamir çalışmalarına başladı.