3 kişiyi daha öldürecekti!

Çarşamba 03.06.2009 11:56
Güncelleme: Çarşamba 03.06.2009 14:38
ABONE OL
Adana'da 8 kişiyi öldürdükten sonra evinde veda mektubu yazarken yakalanan katil zanlısının 3 kişiyi daha öldürmeyi planladığı ortaya çıktı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Adana Valisi İlhan Atış, NTV'de katıldığı "Canlı Gaste" adlı programında, Adana'daki olayın ekonomik boyutunun da bulunduğunu, ancak bunun tek bir neden olamayacağını söyledi. Olayın sosyolojik boyutlarının bulunduğunu belirten Atış, "İsraf, fazla borçlanmak, kredi kartına yüklenmek, onu ödemek için eşten dosttan aileden yardım istemek var. Ailenin buna bir 'hayır' cevabı var ve mecburen bir dışlanmışlık var. Bu sorun ailelerde birbirlerine karşı bu tip davranışları sergilemelerine neden oluyor. Bu toplumsal bir problem" dedi. Katil zanlısı Murat Y.'nin, yakalandığında bir veda notu yazdığını ve borçlarından bahsettiğini kaydeden Atış, "Dolmuş durağında 3 kişiyi öldürüp intihar edeceğini belirtiyor. Kısa süre içinde olaya el koyup, şüpheliyi yakalamasaydık 3 cinayet daha olabilirdi" diye konuştu.

MURAT YÜKSEL TUTUKLANDI

Adana'da bir apartman dairesinde 8 kişiyi öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan Murat Yüksel, sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı.