Manisalı tahliye edildi

Perşembe 04.06.2009 16:48
Güncelleme: Perşembe 04.06.2009 18:47
ABONE OL
İstanbul Nöbetçi 11. Ağır Ceza Mahkemesi, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanan Prof. Dr. Erol Manisalı'nın, sağlık durumu nedeniyle tahliyesine karar verdi.

Alınan bilgiye göre, Manisalı'nın avukatı Aydın Metin, Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne gelerek, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet savcılarından, müvekkilinin sağlık nedenleriyle tahliye edilmesi yönünde talepte bulundu.

Avukat Metin, tahliye talebini içeren dilekçesine, Manisalı'nın Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinden alınan raporlarını da ekledi.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı, ''Erol Manisalı'nın sağlık durumu göz önüne alınarak tahliyesine karar verilmesi'' yönünde görüş bildirdi.

Talebi değerlendiren İstanbul Nöbetçi 11. Ağır Ceza Mahkemesi, Manisalı'nın sağlık durumu nedeniyle tahliyesine karar verdi.

Prof. Dr. Manisalı, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında 17 Nisan 2009'da tutuklanmıştı. Cezaevinde rahatsızlanınca Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Manisalı, bugün ameliyat edildi.

FATİH HİLMİOĞLU HASEKİ HASTANESİNE SEVK EDİLDİ

''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklu bulunun eski İnönü Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu, sağlık sorunları nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Tutuklu bulunduğu Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde yüz felci geçirdiği belirtilen Prof. Dr. Hilmioğlu'nun, cezaevinden Haseki Eğitim ve Araştırma hastanesine sevk edildiği öğrenildi.

SAĞLIK SORUNLARI NEDENİYLE BUGÜNE KADAR 6 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ


''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklandıktan sonra sağlık sorunları nedeniyle bugüne kadar 6 kişi tahliye edildi.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, soruşturma kapsamında çeşitli tarihlerde gözaltına alındıktan sonra tutuklanan iş adamı Kuddusi Okkır, Ayşe Asuman Özdemir, İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever, emekli Orgeneral Şener Eruygur, emekli Orgeneral Hurşit Tolon ve son olarak da bugün Prof. Dr. Erol Manisalı'nın sağlık sorunları nedeniyle tahliyelerine karar verildi.

İş adamı Kuddusi Okkır, 3 Temmuz 2008'de tutuklu bulunduğu Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nden Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırılmış ve 6 Temmuz'da aynı hastanede hayatını kaybetmişti.
Ayşe Asuman Özdemir de epilepsi ve siroz rahatsızlığı olduğu gerekçesiyle 17 Temmuz 2008'de tahliye edilmişti.

Ferit İlsever'in sağlık sorunları nedeniyle, tutuklu bulunduğu Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nden 29 Ağustos 2008'de tahliyesine karar verilmişti.

Soruşturma kapsamında tutuklanarak Kocaeli F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi'ne konulan ve burada geçirdiği beyin kanaması nedeniyle hastanede tedavi altına alınan emekli Orgeneral Şener Eruygur da 21 Eylül 2008'de tahliye edilmişti.

Emekli Orgeneral Hurşit Tolon ise rahatsızlığı nedeniyle, tutuklu bulunduğu Silivri Ceza İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nden GATA Haydarpaşa Hastanesi'ne sevk edilerek tedavi altına alınmış ve 6 Şubat 2009'da tahliyesine karar verilmişti.

Prof. Dr. Erol Manisalı da soruşturma kapsamında 17 Nisan 2009'da tutuklandıktan sonra cezaevinde rahatsızlanmış ve kaldırıldığı Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bugün ameliyat edilmişti.
Avukatının talebi üzerine mahkeme, Manisalı'nın sağlık durumu nedeniyle tahliyesini kararlaştırmıştı.