Şölen gibi sertifika töreni

Salı 09.06.2009 15:59
Güncelleme: Salı 09.06.2009 15:59
ABONE OL
Cennet Kültür ve Sanat Merkezi(CKSM) 2008–2009 eğitim yılı kurslarını başarıyla tamamlayan yarının sanatçıları, sertifikalarını Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay'dan aldı.

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi kursiyerlerinin hazırladıkları resim sergisiyle başlayan etkinlikte basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay: '1 yıllık eğitimin sonunda 28 farklı branşta eğitim alan öğrencilerimizin sertifikalarını vermek üzere burada toplandık, baleden tiyatroya, resimden diksiyona kadar birçok alanda eğitim gören 19.500 öğrencimizi mezun etmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Bundan 5 yıl önce tiyatro salonu bile olmayan Küçükçekmece'de bugün 3 büyük kültür merkezimiz var ve Küçükçekmece'de her ay 28'i yetişkin 32'si çocuk oyunu olmak üzere toplamda 60 oyun sahneleniyor. 2010 Kültür Başkenti İstanbul'un Kültür İlçesi Küçük İstanbul'umuzda bu tür etkinliklere imza attığımız için son derece mutlu ve gururluyum' dedi.

Piyano Gösterisiyle başlayan şölende, minik piyanistlerin sihirli parmaklarıyla hayat verdiği notalar dinleyenleri mest ettikten sonra program keman ve gitar gösterileriyle devam etti. Atilla Taş'ın şarkılarıyla renklenen törende, Küçükçekmece ilçesinde bulunan bilgi evleri arasında yapılan kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllerini Aziz Yeniay'dan aldı. Konuk sanatçı olarak programa katılan Atilla Taş, Küçük İstanbul'u Kültür Cenneti'ne benzettiğini dile getirdikten sonra, sanata ve sanatçıya verdiği destekten dolayı Aziz Yeniay'a teşekkür etti.

Sahnede kısa bir konuşma yapan Yeniay: 'Bugün burada çocuklarımızın eğitimle neler yapabileceğine şahit olduk, 12 Haziran Cuma günü sona erecek olan Güz Dönemi Eğitim kurslarımızın meyvelerini aldık. Her biri ayrı cevher olan çocuklarımızın eğitmenleri sayesinde nasıl mücevhere dönüştüğünü gördük. Sanat; sevda, gönül işidir. Sanata gönül verenleri sonsuz sevgi ve saygıyla selamlıyor ve teşekkür ediyorum' dedi. Gece, Aziz Yeniay'ın Çok Sesli Koro'nun parlayan yıldızlarıyla birlikte söylediği 'Bir Şarkısın Sen' adlı eserle son buldu.