Keneyi çıkarttırıp sınava devam etti

Pazar 15.06.2009
ABONE OL
Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde Arif Biçer İlköğretim Okulunda ÖSS sırasında kolunda kene olduğunu fark eden F.Ş. adlı öğrenci, devlet hastanesinden gelen sağlık görevlilerinin keneyi çıkartmasından sonra sınavını tamamlayabildi. Sınavın bitmesini dışarda bekleyen sağlık görevlileri, daha sonra F.Ş.'yi gerekli tetkikler için Ergani Devlet Hastanesi'ne götürdü.
Adana Yeşilevler Mahallesi'nde Derya Babaer, sınava giderken otobüs durağında heyecan ve stresten baygınlık geçirince 112 Acil Servis ekiplerince müdahale edildi. Tansiyonu düştüğü belirlenen Babaer, tedavisinin ardından sınava geç kalmaması için ambulansla, sınava gireceği okula götürüldü.
Ankara'da Pelin D. üçüncü kez girdiği ÖSS sınavının kötü geçmesi üzerine sınava girdiği Ümitköy Anadolu Lisesi'nin üçüncü katından atlayarak intihar etmek istedi. Ailesinin gözleri önünde aşağı atlayan ve bacaklarında kırıklar olduğu öğrenilen genç kız tedavi altına alındı.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, oğlunun ÖSS heyecanını paylaştı. Bakan Yıldız ve ÖSS'ye giren büyük oğlu Ömer Yıldız, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi'ne sivil plakalı araçla geldi. Oğluna sınava gireceği binaya kadar eşlik eden Yıldız, fakültenin bahçesindeki velilerle sohbet etti.
Bazı öğrencilerin sınav yerlerini değiştirmesi karmaşaya neden oldu. Ellerindeki kâğıda göre sınava Küçükçekmece Kanarya İlköğretim Okulu'nda gireceğini zanneden bazı öğrenciler "Burada sınav yok" yanıtıyla şaşkına döndü. Bahçelievler'de bulunan Kudret Saraçoğlu İlköğretim Okulu'na yönlendirilen öğrencilerden bazıları sınava zamanında yetişemedi.
Ankara Ümitköy Anadolu Lisesi'nde ÖSS'ye giren Pelin D. sınavın bitiş saatinden kısa bir süre sonra okulun 3. kat penceresinden atlayarak intihar etmek istedi. Sınavı beklediği gibi geçmeyince intihar etmek isteyen genç kızın ayak ve bacağında kırıklar oluştu.