Baykal park yasağını deldi

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, memleketinde park yasağını deldi. Baykal, yasak yere park ettiğinin hatırlatılması üzerine tabelanın baktığı yönün yasak, arkasının ise yasal olduğunu söyledi.

Cumartesi 20.06.2009 14:30
ABONE OL
Bir dizi etkinliğe katılmak için dün akşam Antalya'ya gelen Deniz Baykal, bugün tek başına dışarı çıktı. Yanında hiçbir koruma ve partili bulunmayan Baykal, kızı Aslı Baykal'ın 07 AC 876 plakalı Mini Cooper'ı ile Antalya sokaklarını turladı. Arka sağ park lambası yanmayan aracı, Sobacılar Çarşısı önünde park yasağı bulunan yere park eden Baykal, Piyazcı Mustafa'da yemek yedi.

Baykal'ın piyaz yediği sırada aynı yere park etmeye çalışan 07 GF 553 plakalı Mercedes otomobil, Baykal'ın arabasına hafif dokundu. Yemekten sonra gazetecilerin "Arabanıza çarptılar" sözü ile haberdar olan Baykal, aracının başına gelerek kontrol ettikten sonra "Dikkati çeken bir şey yok." dedi.

Deniz Baykal, yasak yere park ettiğinin hatırlatılması üzerine tabelanın baktığı yönün yasak, arkasının ise yasal olduğunu söyledi. Baykal, kendi aracının önünde duran arabaları işaret ederek, "Bakın önümüzde parklar var." diye kendini savundu. Baykal arabasına doğru biraz yürüdükten sonra sözlerine, "O noktada net olalım. Park yasağı bu tarafa yöneliktir. Oraya yönelik değildir. Bak orada hepsi park etmiş vaziyette." diye devam etti.

Deniz Baykal, kullandığı arabanın arka sağ fren lambasının yanmadığının sorulması üzerine, "Bunu Aslı'ya söyleyelim. Ben Aslı'dan devraldım. Aslı'ya hatırlatalım bunu." cevabını verdi.

Vatandaşların ilgi gösterdiği ve fotoğraf çektirdiği Baykal, aracına bindikten sonra gazetecilerin "Akşam Manavgat'tan gelirken yüksek hız yaptığınız söyleniyor. 150-160 gibi. Var mıydı öyle bir şey?" sorusuna işe şu cevabı verdi: "Antalya'daki trafik düzenini aynen uyguluyoruz. Ama İstanbul'da F1 pilotlarının yarıştığı pistte hız yapıyoruz. Hızın yapılacağı yer orası. Onu orada yaptık. Burada da kurallara uygun şekilde götürdük. Arkadaki arkadaşlardan kopmaya yönelik biraz faaliyet gösterdik. Ondan ibarettir. Trafik kurallarına tam bir saygı anlayışı içinde."

Kahverengi renkli çantası ile özdeşleşen Baykal'ın bond çantasını arabada bıraktığını fark eden gazetecilerin "Çantayı da arabada unutmuşsunuz. Çok güveniyorsunuz galiba?" diye sorması üzerine "Ne olacak gayet tabii. Burası Antalya. Buradaki herkes arkadaşımız." diye konuştu.