Tunceli'de çatışma

Tunceli'de güvenlik güçleri ile PKK'lılar arasında çıkan çatışmada 1 güvenlik görevlisi şehit olurken 3 güvenlik görevlisi de yaralandı.

Cumartesi 20.06.2009 11:44
Güncelleme: Cumartesi 20.06.2009 15:56
ABONE OL
Tunceli Ovacık karayolunu keserek 2 vatandaşı kaçıran örgüt mensuplarına yönelik başlatılan operasyonda sıcak temas yaşandı.

Tunceli ile Ovacık ilçesi arasındaki kırsal alanda yaşanan sıcak temasta 1 güvenlik görevlisi şehit olurken 3 güvenlik görevlisi de yaralandı.

Şehit ve yaralılar helikopterle Elazığ Askeri Hastanesi'ne kaldırılırken bölgede operasyonlara devam ediliyor.

ŞEHİT OLAN ASKER İÇİN ELAZIĞ ASKER HASTANESİNDE TÖREN DÜZENLEDİ

Tunceli'de şehit olan Jandarma Komando Er Abdulhakim Aytan (21) için Elazığ Asker Hastanesinde tören düzenledi.

Tunceli merkeze bağlı Suvat köyü kırsalında terör örgütüne karşı yürütülen operasyonda çıkan çatışmada yaralanan jandarma komando er Ayten, helikopterle Elazığ Asker Hastanesine getirildi. Yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit olan Aytan için, hastane bahçesinde cenaze töreni düzenlendi. Cenazenin töreninin ardından şehit Aytan'in cenazesi, helikopterle Siirt'e gönderildi.

Törene, Elazığ Valisi Muammer Erol, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Eyüp Kaptan, Belediye Başkan Vekili Atik Birici, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Feyzi Bingöl ile sivil ve askeri yetkililer katıldı.

BABA AYTAN: OĞLUMUN DÜĞÜNÜNÜ YAPMASINI BEKLİYORDUK, AMA ŞEHİT OLDU. VATAN SAĞ OLSUN

Tunceli'deki çatışmada şehit düşen Jandarma Komando Er Abdulhakim Aytan'ın Siirt'teki evinde yas var.

Tunceli-Ovacık ilçesi arasındaki kırsal bölgede güvenlik güçleri ile bir grup terörist arasında çıkan çatışmada şehit düşen er Aytan'in (22) Doğan mahallesindeki evinde gözyaşı ve üzüntü hakim. Oğullarının şehit olduğunu haber alan Aytan ailesi, evlerine Türk bayrağı astı.

Evin önüne kurulan çadırda taziyeleri kabul eden baba Mehmet Aytan, eşini 10 yıl önce kaybettiklerini, oğlunun şehit olduğu haberini alınca çok üzüldüklerini söyledi.

Oğlunu askere göndermeden önce nişan yaptıklarını belirten Aytan, ''Nişanlı oğlumun askerden dönüp düğününü yapmasını bekliyorduk, ama şehit oldu. Vatan sağ olsun. Oğlum, lise mezunuydu'' dedi. Baygınlık geçiren yakınları için evin önünde cankurtaran bekletilirken, haberi alan yakınları şehit evine geldi.

Şehit er Aytan'ın cenazesinin bugün Siirt'te getirileceği ve Abdulhakim Sancak Camisinde düzenlenecek törenin ardından defnedileceği öğrenildi.