Vali Güler: Faili bulacağız

Pazar 21.06.2009 20:09
Güncelleme: Pazar 21.06.2009 20:09
ABONE OL
İstanbul Valisi Muammer Güler, Münevver Karabulut'un öldürülmesi olayını aydınlatmanın kendileri için bir borç olduğunu belirterek, ''Onu da yerine getirmek için arkadaşlarım büyük bir gayretle çalışıyorlar'' dedi.

Güler, Babalar Günü dolayısıyla Darülaceze'de düzenlenen programın ardından basın mensuplarının Münevver Karabulut'un öldürülmesine yönelik sorularını yanıtladı.

Münevver Karabulut cinayetinin kendileriyle ilgili, değerlendirme ve cinayetin asli faillerinin tespiti yönünden bir sıkıntı olmadığını ifade eden Güler, olayın sadece asli failin yakalanmamasıyla ilgili olduğunu, şu anda asli fail yakalansa olayın diğer boyutlarının da ortaya çıkacağını belirtti.

''Başka faillerin olup olmadığı'' yönünden adli incelemelerin sürdüğünü hatırlatan Güler, şöyle konuştu:
''Adliyeyle ilgili benim söyleyeceğim hiçbir şey yok. Hiçbir zaman adli süreçle ilgili bir yorumda bulunmadım, bulunmam da zaten. Failin yakalanması konusunda ailesine olan çağrımızı, o konudaki manevi mükellefiyetlerini tekrar hatırlattım kendilerine. Bulacağız. Babalar Günü'nde kendisinin acısını paylaşıyorum. Evladına tekrar Allah'tan rahmet diliyorum.
Bugün Babalar Günü. Böyle bir günü yaşamaları onlar için son derece acı vericidir. Baba olan bunun ne olduğunu anlar. Toplum olarak bu acıyı paylaşıyoruz. Bu olayın aydınlatılması bizim için bir borçtur. Onu da yerine getirmek için arkadaşlarım büyük bir gayretle çalışıyorlar.''
Bir gazetecinin, ''Zanlının Rusya'da olduğu söyleniyor'' demesi üzerine Güler, ''Rusya'da olduğu söyleniyor, başka yerlerde olduğu söyleniyor. İnterpol tarafından kırmızı bültenle aranıyor. Başka yapılan çalışmalar da var. En kısa sürede yakalanması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz'' dedi.