Edremit cinayetini kimse üstlenmedi

Çarşamba 25.06.2009
ABONE OL
Polat Tower Residence'ta müteahhit Fatih Edremit'in öldürülmesiyle ilgili aranan Onur Özbizerdik, dün polise teslim oldu. Özbizerdik suçlamaları reddedip, "O benim ağabeyimdi. Böyle bir şey yapmam imkânsız" dedi. İşadamı Mehmet Fatih Edremit'in (52) ofisinde pazartesi akşamı öldürülmesiyle ilgili olarak, önce yer altı dünyasının tanınmış ismi Hasan Heybetli gözaltına alındı. Heybetli, cinayet sebebini "kadın meselesi" olarak gösterirken, "Küçük baba" olarak da anılan Özbizerdik'in adamı Bülent Zara ise, Antalya'da yakalandı. Zara ile Heybetli'nin sorgusu sürerken de firari Özbizerdik, dün saat 10.00 sıralarında Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne teslim oldu.

PARMAK İZİ YOK

Olayla ilgili inceleme sürerken, Edremit cinayeti "ortada kaldı". Gözaltındaki üç kişinin de silahın tetiğine kendilerinin basmadığını, kimin bastığını söylediği ancak hiç birinin de silahı kimin kullandığını söylemediği öğrenildi. Cinayette kullanılan silahta parmak izinin çıkmaması da olayın çözümünde büyük engel. Toplu silah kullanılması, ve olayın üzerinden bir gün geçmiş olması nedeniyle el svaplarında yapılacak araştırmanın sonuçsuz kalabileceği belirtildi. İddialara göre kavganın nedeni Özbizerdik'in tokat attığı bir kadının, olayı Fatih Edremit'e şikayet etmesi. Rezidanstaki sohbette ise Edremit'in Özbizerdik'e "Kadına tokat atmak erkekliğe yakışır mı?" demesi.

'BİZİ BIRAKIP GİTME'
MÜTEAHHİT Mehmet Fatih Edremit, dün gözyaşları arasında Zincirlikuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenazesi dün Levent Camisi'ne getirilen Edremit'in cenaze töreninde eşi Lamia, çocukları Alican ile Doğukan, ağabeyi Metin Edremit, Orhan Keçeli, dizi sanatçısı Oktay Kaynarca, Adasu'nun işletmecisi Memet Koçarslan ve çok sayıda dostu katıldı. Eşinin tabutuna sarılıp cami dışına kadar sırtlayan Lamia Edremit, "Ne olur bizi bırakıp gitme" diyerek gözyaşı döktü.